Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wyłonili kadrę na mistrzostwa Europy

2015-04-27
W stolicy naszego kraju odbyły się Mistrzostwa Polski w Sumo. Rywalizowano w kategoriach młodzieżowych i seniorskich. Zawody pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w majowych mistrzostwach Europy na Litwie.

Zmagania rozpoczęły grupy młodzieżowe, w których zaprezentowali się sumocy w wieku 17-23 lata. W gronie kobiet ważących 60 kg najlepsza była Aleksandra Rozum (TAR). Krotoszynianka zrewanżowała się tym samym Sarze Rejnak za porażkę tydzień wcześniej w Siedlcach. Z kolei w kat. 80 kg pierwsza była Olimpia Robakowska (TAR), a druga Martyna Ziętek (TAR).

W rywalizacji juniorów ważących 60 kg siódme miejsce zajęli Adam Krajewski (TAR) i Piotr Łuczak (TAR), a dziewiąty był Mateusz Sielski (TAR). Rafał Kralka (UKS Samson) zajął trzecie miejsce w kat. 70 kg. Brązowe medale wywalczyli także Jan Czubak (TAR) i Patryk Swora (UKS Samson) w kat. 85 kg. Srebro z kolei zdobył Sebastian Alcer (UKS Samson) w kat. 92 kg. Mateusz Kandzierski był najlepszy w kat. 115 kg.

W klasyfikacji generalnej pań zwyciężył TAR, a Samson zajął drugą lokatę w rankingu męskim. – Cieszy wysoki poziom prezentowany przez naszych zawodników podczas MP w Warszawie. Widać, że odpowiednia praca w klubach przynosi efekty – oznajmia prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum.

W zmaganiach seniorek medale dla powiatu krotoszyńskiego wywalczyły Olimpia Robakowska (TAR) i Marina Rozum (TAR). Pierwsza z wymienionych była najlepsza w kat. 80 kg. Z kolei Marina zwyciężyła w kat. 95 kg i zajęła piąte miejsce w kat. open.

Wśród seniorów srebro zdobył Mateusz Konieczny (TAR) w kat. 70 kg. W kat. 85 kg trzeci był Patryk Swora (UKS Samson), a dziewiąta pozycja przypadła Czubakowi. Najlepszy w kat. 92 kg okazał się Aron Rozum (TAR). W tej samej wadze piąte miejsce zajął Bartosz Wojciechowski (UKS Samson). Srebrny krążek w kat. 100 kg wywalczył Alcer (100kg). Złote medale zawisły na szyjach Kandzierskiego (115 kg) i Marcina Rozuma (TAR – +115 kg). Ponadto w kat. open Aron Rozum zajął drugie miejsce, trzeci był Marcin Rozum, a Kandzierski uplasował się na dziewiątej lokacie.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn najlepszy był TAR, a czwarta pozycja przypadła Samsonowi. W rywalizacji kobiet TAR był drugi. – Jestem szczególnie zadowolony z postawy Mariny, która wróciła w pięknym stylu po dwóch latach przerwy. Żałuję drugiej pozycji Arona w kategorii open. Uważam, że na chwilę obecną jest w stanie wygrać z każdym zawodnikiem w naszym kraju – stwierdza D. Rozum.

Po zawodach w Warszawie ogłoszona została kadra narodowa na ME. W gronie powołanych znaleźli się Aleksandra Rozum, Jan Czubak, Marcin Rozum, Aron Rozum, Olimpia Robakowska, Marina Rozum, Mateusz Konieczny, Sebastian Alcer, Mateusz Kandzierski, Patryk Swora. Trenerzy kadry – Marek Konieczny oraz Andrzej Jedynak – rozważają jeszcze powołanie Martyny Ziętek i Bartosza Wojciechowskiego.