Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Sukcesy

Tutaj zaczerpniecie informacje dotyczące naszych osiągnięć. Choć Klub funkcjonuje niepełną dekadę, mamy się czym pochwalić.

W odpowiednich działach znajdziecie wykaz medalistów mistrzostw świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych. Osobno znajdują się statystyki dotyczące seniorskich czempionatów jak i międzynarodowych imprez mistrzowskich, w jakich z powodzeniem startowali nasi juniorzy.

Do tej pory – licząc od roku 2001 – kiedy to TAR został powołany do życia, nasi sportowcy zdobyli na najważniejszych turniejach aż 52 medale. Seniorzy stawali na podium 33 razy, podczas gdy młodzież czyniła do dziewiętnastokrotnie.
W barwach TAR-u swe największe triumfy odnosił Robert Paczków – żywa legenda polskiego sumo, zdobywca dwóch tytułów mistrza świata i dwóch tytułów mistrza Europy.

W naszych szeregach znajduje się ponadto młodzieżowy mistrz świata Aron Rozum, który ma już na koncie zdobycie prymatu na starym kontynencie. Tytuły mistrzów Europy posiadają w dorobku Marina Rozum i Mateusz Konieczny.

Ogólny bilans medalowych zdobyczy podczas mistrzostw świata i Europy wszystkich kategorii wiekowych:

zloto
Złoto
10
srebro
Srebro
14
braz
Brąz
43
w tym
seniorzy
juniorzy
zloto
Złoto
4
6
srebro
Srebro
8
7
braz
Brąz
26
16

Wykaz medalistów pod względem ilości wywalczonych krążków na mistrzostwach świata i Europy wszystkich kategorii wiekowych:

15
Robert Paczków
12
Marek Paczków
9
Marcin Rozum
7
Aron Rozum
7
Wojciech Poczta