Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wojtek Poczta z medalem Mistrzostw Świata!

2010-10-18
W sobotę i niedzielę odbyły się długo wyczekiwane Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów w Sumo. Znakomicie w Warszawie spisał się Wojciech Poczta, który stanął na podium w kategorii do 115 kilogramów! Medal w drużynie zdobyła także Natalia Talarczyk.

Do Warszawy, gdzie przeprowadzono globalny czempionat udała się czwórka zawodników naszego Klubu. Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn reprezentowali Natalia Talarczyk, Wojciech Poczta, Aron Rozum i Marcin Rozum.

Znakomity występ zaliczył Poczta, walczący w kategorii wagowej do 115 kilogramów. Krotoszynianin dość pewnie dotarł do strefy medalowej. W walce dającej awans do wielkiego finału Poczta przegrał z Rosjaninem Atsamazem Kazievem. Nasz sumoka bił się więc o brązowy „krążek”. Jego oponentem był Ukrainiec Konstantin Jermakov. Polak spisał się świetnie, wyniósł rywala poza dohyo i stanął na trzecim stopniu podium.

Medal z tego samego kruszcu wywalczyła także Talarczyk. Zawodniczka TAR-u startowała w turnieju drużynowym juniorek. Natalii partnerowały Jagoda Jochaniak (Samson Kobylin), Joanna Polerowicz (Ippon Jarocin) oraz Magdalena Mazur (Agros Zamość).

Miejsce piąte zajął z kolei męski team seniorów. Obok Poczty, w składzie znalazł się również M. Rozum. Pozostałą część zespołu tworzyli Jacek Jaracz (Śląsk Wrocław) i Adrian Czech (Rokita Brzeg Dolny).

W gronie seniorów na imprezie tej rangi debiutował A. Rozum. Nasz reprezentant zajął dziewiątą lokatę w niezwykle mocno obsadzonej wadze do 85 kilogramów.

Łącznie, Biało-Czerwoni sięgnęli po siedem medali. Aż trzykrotnie odgrywano Mazurek Dąbrowskiego. Swoje konkurencje wygrywali bowiem Natalia Kołnierzak (do 60 kg juniorek), Andrzej Mazurek (do 100 kg juniorów) oraz Sylwia Krzemień (open seniorek).

Wkrótce zamieścimy wypowiedzi oficjeli, zawodników oraz trenerów.