Towarzystwo Atletyczne Rozum

Walczą o wyjazd na ME

2015-04-11
W Strzelcach Opolskich odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy TAR-u Krotoszyn oraz Samsona Kobylin, którzy walczą o miejsca w kadrze narodowej na mistrzostwa Europy.

Tradycyjnie rywalizacja rozpoczęła się od zmagań juniorskich. Wśród dziewcząt w najlżejszej kategorii (50 kg) piąte miejsce zajęła Aleksandra Małecka (UKS Samson), siódma była Julia Jankowiak (UKS Samson), a dziewiąta – Julia Całka (UKS Samson). W kat. 55 kg na dziewiątej pozycji uplasowały się Małecka oraz Jankowiak, a czołową dziesiątkę zamknęła Całka.

Z brązowym medalem do domu wróciła Aleksandra Rozum (TAR), która walczyła w kat. 60 kg. W tej samej grupie piąte miejsce przypadło Aleksandrze Bzodek (UKS Samson). Ta sama zawodniczka została sklasyfikowana również na piątej lokacie w grupie dziewcząt ważących 65 kg. Brąz wywalczyła Martyna Ziętek (TAR) w kat. 70+, a w kat. do 70 kg była piąta. Na piątym miejscu zmagania w kat. +70 kg ukończyła Aleksandra Ziętek (TAR).

Konrad Bitner (TAR) był siódmy w kategorii 60 kg. Na dziewiątej lokacie uplasował się Kacper Biedermann w kat. 70 kg (UKS Samson). Z kolei jedenaste miejsce w kat. 80 kg zajął Paweł Miedziński (UKS Samson).

Dwa medale zdobył Bartosz Wojciechowski (UKS Samson) – srebro w kat. 90 kg i brąz w kat. do 100 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Alcer (UKS Samson), który był najlepszy w grupie zawodników ważących powyżej 100 kg. W tej samej kategorii tuż za podium uplasował się Michał Fabianowski (TAR). W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła ekipa Agrosu Zamość. Samson był szósty, a TAR piętnasty.

W zmaganiach seniorek dwa medale dla powiatu krotoszyńskiego wywalczone zostały w kategorii do 80 kg. Olimpia Robakowska (TAR) sięgnęła po złoto, a Martyna Ziętek stanęła na trzecim stopniu podium. Ponadto na siódmej pozycji w kat. 65 kg sklasyfikowano Aleksandrę Rozum.

W gronie seniorów z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Konieczny (TAR), który był pierwszy w kat. 70 kg. Na piątej pozycji w kat. 85 kg zawody ukończyli Jan Czubak (TAR) i Patryk Swora (Samson).

Po dwa seniorskie medale wywalczyli Aron Rozum, Alcer i Marcin Rozum. Pierwszy z wymienionych był najlepszy w kat. 92 kg i zajął drugą lokatę w kat. 100 kg. Alcer był dwukrotnie trzeci – w kat. 92 kg i 100 kg. Z kolei M. Rozum triumfował i w kat. +115 kg, i w open. W klasyfikacji generalnej TAR zajął drugą pozycję, a Samson był trzynasty.

Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników oraz zawodniczek z Krotoszyna i Kobylina. Mają coraz większą szansę na załapanie się do kadry narodowej na mistrzostwa Europy. Chciałbym także podziękować Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie za wsparcie finansowe w Strzelcach Opolskich. Mam nadzieję, że poprzez dobrą postawę na dohyo w niezłym stylu promujemy nasze miasto – powiedział prezes PZS Dariusz Rozum.