Towarzystwo Atletyczne Rozum

Tuzin medali sumoków

2013-05-25
Bardzo dobrze spisali się sumocy z powiatu krotoszyńskiego podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które przeprowadzono w Poznaniu. Łącznie zawodnicy Samsona Kobylin i Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn stawali na pudle dwunastokrotnie.

Zawody zorganizowane w stolicy Wielkopolski przyciągnęły blisko 300 zawodników i zawodniczek. Ekipa krotoszyńsko-kobylińska spisała się świetnie, notując 12 miejsc na podium, z czego podopieczni Mirosława Flaka wywalczyli aż 8 krążków.

Medale z najcenniejszego kruszcu dla kobylinian zdobywali: Julia Jankowiak (juniorki, kat. 35 kg), Katarzyna Sułkowska (młodziczki, 50 kg) i Kacper Biedermann (młodzicy, 60 kg). Dwukrotnie złote zdobycze odbierali zapaśnicy TAR-u. Swoje kategorie wagowe wygrywali młodzicy Wiktoria Ostój (+65 kg) oraz Konrad Bitner (45 kg).

W ogólnej klasyfikacji generalnej krotoszynianie uplasowali się na trzeciej pozycji. Team Samsona ukończył rywalizację na siódmym miejscu.