Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Trzy zdobycze podczas Estonia Sumo Open!

2012-03-14
Świetne wieści napłynęły z Estonii, gdzie przeprowadzono międzynarodowe mistrzostwa tego kraju. Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn trzykrotnie wdrapywali się na podium. Złote medale zawisły na szyjach Arona Rozuma i Mateusza Koniecznego!

Estonia Sumo Open przyciągnęło wielu klasowych zawodników. Na dohyo meldowali się m.in. zapaśnicy z Polski, Rosji, Ukrainy czy Węgier. Biało-Czerwoni udali się na turniej w okrojonym składzie. – W tego typu zawodach doświadczenie mają zbierać zawodnicy młodzi – mówi drugi trener kadry Marek Konieczny. – Stąd też do Estonii nie wybrali się choćby Marcin Rozum czy Wojtek Poczta.

Choć zabrakło filarów reprezentacji, krotoszyńska młodzież uczestnicząca w zawodach pokusiła się o trzy medalowe zdobycze. Dwa krążki wywalczył Aron Rozum, który triumfował w turnieju otwartym oraz zajął drugą lokatę w kategorii do 85 kilogramów. Na najwyższym stopniu podium stanął także rekonwalescent Mateusz Konieczny, na którego nie było mocnych w wadze do 70 kg.

Trzeci z zawodników TAR, walczący w gronie sportowców ważących maksymalnie 85 kg Michał Blecha, uplasował się na piątej pozycji. – Choć rezultaty w tej imprezie nie były priorytetem, nasi zawodnicy spisali się znakomicie. Aron i Mateusz w każdym starcie udowadniają swą przynależność do europejskiej elity. A przecież obaj najlepsze lata mają jeszcze przed sobą.

 

 

 

Daniel Borski