Towarzystwo Atletyczne Rozum

Trzy krążki podczas juniorskich mistrzostw kraju

2012-05-29
Z dorobkiem trzech medali wrócili z Ropczyc, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów, zawodnicy TAR Krotoszyn. O miejsce na podium postarali się Marek Durak, Przemysław Ratajczyk oraz Michał Blecha.

Trenerzy Marek Paczków i Marek Konieczny zabrali do Ropczyc 12-osobową grupę zawodników. Jedyną przedstawicielką płci pięknej była Sandra Fabianowska, która debiutowała w imprezie tej rangi, kończąc zmagania w kat. +70 kg na siódmym miejscu.

Z grona młodych mężczyzn zdecydowanie najlepiej wypadł Michał Blecha. Nasz zawodnik wygrał starcia w wadze do 80 kg. Medal ze srebrnego kruszcu powędrował do Marka Duraka (60 kg). W jego kategorii trzecie miejsce zajął Przemysław Ratajczyk. Z kolei piąty w stawce był Eryk Gola.

Kolejne piąte lokaty przypadły Bartłomiejowi Ratajczykowi (90kg) i Tomaszowi Sobczakowi (+100 kg).

W pierwszej dziesiątce swoje starty ukończyli także Gracjan Matyla (9. do 70 kg), Daniel Kalinowski (9. do 90 kg) i Dominik Koniecpolski (10. do 90 kg).