Towarzystwo Atletyczne Rozum

„TARowcy” rządzili w Zamościu

2010-11-25
Udany występ podczas Pucharu Polski Kadetów i Młodzieżowców odnotowali zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Podopieczni Marka Koniecznego zdobyli dziewięć medali w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

W rywalizacji kadetów krotoszynianie sięgnęli po trzy „krążki”. Zmagania w kategorii do 65 kilogramów zdominował Gracjan Matyla, a w tej samej wadze piąty był Kamil Nowaczyk. Na trzecim stopniu podium stanęli jeszcze Marek Durak (55 kg) i Martin Mikołajczyk (powyżej 90 kg). W pierwszej z tych kategorii na piątej pozycji uplasował się Dawid Bukowski.

Jeszcze lepiej sumocy TAR-u spisali się w turnieju młodzieżowców.  W wadze do 60 kg triumfował Przemysław Ratajczyk, a trzeci był Eryk Gola. Wśród sportowców ważących do 10 kg więcej brąz wywalczyli Mateusz Konieczny oraz Mateusz Hekiert. Tę samą lokatę zajął startujący w wadze do 85 kg Michał Drańczarek. Jedyny medal wśród młodych kobiet zdobyła Natalia Talarczyk (80 kg). Czterech innych sumoków – Piotr Łuczak, Jan Czubak, Krzysztof Ostek i Łukasz Czubak – TAR-u kończyło turniej na piątych miejscach.

– Nasi czołowi zawodnicy spisali się na miarę oczekiwań – mówił trener Konieczny. – Bardzo dobrą formę zaprezentował Przemek Ratajczyk, który ma duże szanse na wywalczenie kwalifikacji do kadry Polski