Towarzystwo Atletyczne Rozum

TAR znów króluje!

2010-05-15
Podczas krotoszyńskich Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sumo ponownie formą błysnęli zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Nasi sumocy wywalczyli osiem medali i wygrali klasyfikacje klubowe mężczyzn.

Impreza na terenie hali TAR-u dobywała się 15 i 16 maja. Uczestniczyli w niej sportowcy, którzy nie ukończyli 21 roku życia. W niedzielę, po wspólnej Mszy Świętej, zawodnicy od godziny 11.00 toczyli zażarte walki o medale. Drużyna kierowana przez Marka Koniecznego, jak i podopieczni nie miała powodów do narzekań. Na konto krotoszynian powędrowało osiem krążków w tym dwa złote.
Jeśli chodzi o płeć piękną, drugie miejsce – w wadze do 70 kg – zajęła sportsmenka TAR-u Natalia Talarczyk, ustępując jedynie Aleksandrze Grygiel z IPPON-a Jarocin.
Samson Kobylin zdecydowanie wygrał klasyfikację klubową pań, wyprzedzając zawodniczki IPPON-a i Pogoni Czartowczyk. W gronie jedenastu sklasyfikowanych ekip, dziewiątą pozycję zajęły sumoczki TAR-u.
Po zmaganiach młodych mężczyzn ekipa TAR-u miała więcej radości. Mistrzem kraju w wadze do 70 kg został Kewin Rozum, w finale pokonując swego klubowego kolegę Mateusza Koniecznego. Trzecie miejsce przypadło kolejnemu krotoszynianinowi Mateuszowi Hekiertowi. Siódme miejsca zajęli ex quo Krzysztof Ostek i Bartłomiej Ratajczyk, a na dziewiątej pozycji uplasował się Jan Czubak.
Najcenniejszy laur wywalczył również Aron Rozum, walczący w gronie zawodników nie ważących więcej niż 85 kg. Drugi z zawodników TAR-u – Michał Blecha – zajął ostatecznie piątą lokatę.
Do Kobylina powędrował z kolei złoty krążek zdobyty przez Martina Alcera, który wygrał kategorię do 100 kg. Brązowy medal w tym zestawie przypadł krotoszynianinowi Szymonowi Swędrowskiemu. Zawodników z naszego powiatu rozdzielił Michał Luto z UKS Fuks Warszawa.
Medalowy dorobek naszych sumoków uzupełniają dwa medale brązowe. Sebastian Biernat wywalczył miejsce na podium w wadze do 115 kg. Z kolei Patryk Konrady uczynił to w kategorii under 60. Piąte miejsca w drugiej z wag zajęli Marek Durak i Przemysław Ratajczyk, siódme Piotr Łuczak i Gracjan Matyla, a stawkę zamknął Eryk Gola (wszyscy TAR).
TAR został więc bezapelacyjnie najlepszym męskim teamem mistrzostw.