Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

TAR najlepszym klubem w powiecie!

2011-03-14
Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn zostało Najlepszym Klubem Powiatu Krotoszyńskiego za rok 2010! Finałowa gala XII Plebiscytu Informacji Krotoszyńskich i Głosu Wielkopolskiego odbyła się w miniony piątek na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja. Na podium w dwóch innych kategoriach wdrapali się trener Marek Konieczny oraz Aron Rozum. Co godne podkreślenia, w trakcie imprezy najważniejsze laury odbierali reprezentanci naszej dyscypliny.

Na piątkową galę dotarli liczni parlamentarzyści, ludzie sportu oraz przedstawiciele większości liczących się klubów w powiecie.

Całościowa praca naszego Klubu została doceniona w najlepszy z możliwych sposobów. TAR został bowiem Najlepszym Klubem Powiatu AD 2010! Nagrody, w zastępstwie nieobecnego prezesa Dariusza Rozuma odebrał sekretarz Klubu Łukasz Kaczyński. W pokonanym polu zostawiliśmy drugiego w klasyfikacji Samsona Kobylin oraz trzecią w rankingu Astrę Krotoszyn.

Jeśli idzie o kategorię Trener Roku, Marek Konieczny odebrał laury za zajęcie drugiej lokaty, a pierwsze miejsce przypadło jego koledze po fachu Mirosławowi Flakowi (Samson). Trzeci stopień podium obsadził szkoleniowiec piłkarzy Astry Łukasz Rak.

Wśród sportowców, do czołowej dziesiątki przebiło się dwóch naszych sumoków. Ostatecznie, piątą lokatę wywalczył Mateusz Konieczny. Znacznie wyżej znalazł się Aron Rozum, który zakończył Plebiscyt na drugiej pozycji, ustępując koleżance z Samsona Natalii Brzykcy.

Okazuje się więc, że powiatem krotoszyńskim rządzi sumo. Na dziesięciu najlepszych zawodników co trzeci uprawia tę dyscyplinę. W kategoriach Trener i Klub Roku zdecydowanie dominował TAR oraz Samson.

Podczas uroczystości przyznano także wyróżnienie dla Sportowej Nadziei Powiatu. Został nią pływak Krotosza Krotoszyn Konrad Powroźnik.

 

Daniel Borski