Towarzystwo Atletyczne Rozum

TAR najlepszym klubem w Polsce!

2010-05-09
W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo. Najlepszym klubem zostało krotoszyńskie Towarzystwo Atletyczne Rozum, którego zawodnicy sięgnęli po siedem medali.

Gorzowskie zmagania przeprowadzono 8 i 9 maja. Jak zwykle, do faworytów poszczególnych kategorii należeli sportowcy z Kobylina i Krotoszyna. Ich start okraszony zdobyciem dziesięciu medali, uznać należy za bardzo dobry.
Z dwoma zdobyczami wrócił do Krotoszyna Wojciech Poczta, który zwyciężył w kategorii open oraz zajął trzecią lokatę w rywalizacji sumoków, ważących nie więcej niż 115 kilogramów. W zmaganiach otwartych, finałowym rywalem Poczty był Jacek Jaracz ze Śląska Wrocław. Na piątym miejscu w klasyfikacji znaleźli się Marcin Rozum i Janusz Cegła. Drugą z wymienionych klasyfikacji otworzył właśnie Cegła, a obu krotoszynian rozdzielił Adam Bardelski z UKS Atleta Łódź.
Złoto zdobył również walczący w kat. do 70 kg Mateusz Konieczny, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Kewina Rozuma. Siódmy w tej specjalności był Mateusz Hekiert. Również waga do 85 kg została zdominowana przez krotoszyńskich sumoków. Najlepszy okazał się Aron Rozum, a piąta lokata przypadła Tomaszowi Łuczakowi.
Ostatni krążek dla podopiecznych Marka Koniecznego zdobył M. Rozum. Walczący w wadze +115 kg zawodnik stanął na trzecim podium. Zwyciężył Jacek Piersiak (Syrena Gnojnica), przed Jaraczem.
Najcenniejszą medalową zdobyczą zawodników Mirosława Flaka jest złoto Natalii Brzykcy, najlepszej w kategorii do 95 kg. Srebro w wadze do 100 kg wywalczył za to Martin Alcer, wyprzedzając swego partnera z Samsona Mateusza Kandzierskiego. Na miejscu szóstym sklasyfikowano Sebastiana Biernata (TAR). Najcenniejsze trofeum zdobył Michał Luto z UKS Fuks Warszawa. Z kolei piąta w kategorii open kobiet była kobylanianka Agnieszka Brzykcy.

TAR, ze zdecydowanie najlepszym dorobkiem medalowym, został najlepszym klubem w kraju. Wyróżnienie indywidualne spotkało także Arona Rozuma, którego obwołano najlepszym technikiem mistrzostw.