Towarzystwo Atletyczne Rozum

Szlifują formę przed mistrzostwami Europy

2016-02-23
W hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie odbył się Puchar Polski w Sumo. Zawody miały na celu sprawdzenie formy reprezentantów naszego kraju na progu nowego sezonu. Tradycyjnie już z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci TA Rozum Krotoszyn i Samsona Kobylin, zajmując czołowe miejsca w rywalizacji.

Zmagania na dohyo rozpoczęli juniorzy oraz juniorki. W grupie juniorek zaprezentowały się Julia Jankowiak (Samson – 50 kg, 55 kg), Julia Całka (Samson – 50 kg, 55 kg), Aleksandra Małecka (Samson – 55 kg, 60 kg), Aleksandra Bzodek (Samson – 65 kg, 70 kg), Martyna Ziętek (TA Rozum – +70 kg) i Aleksandra Ziętek (TA Rozum, +70 kg). Ostatnia z wymienionych zdobyła brązowy medal.

W rywalizacji juniorów medale wywalczyli Konrad Bitner (TA Rozum – brąz, 60 kg, 70 kg), Rafał Kralka (Samson – brąz, 70 kg), Bartosz Furmankiewicz (Samson – brąz, 80 kg) i Michał Fabianowski (TA Rozum – brąz, +100 kg). Następnie do zmagań przystąpili dorośli zawodnicy.

W gronie seniorek najlepsze w swoich kategoriach były Olimpia Robakowska (TA Rozum – 80 kg) i Marina Rozum (TA Rozum – 95 kg). W kategorii open krotoszyńskie zawodniczki musiały uznać wyższość Sylwii Krzemień.

Wśród seniorów w kategorii 85 kg brązowe krążki zdobyli Jan Czubak (TA Rozum) i Patryk Swora (Samson). Na trzecim stopniu podium stanął również Stefan Klejewski (Samson, do 115 kg). Marcin Rozum (TA Rozum) w kategorii +115 kg był bezkonkurencyjny, a w open uplasował się tuż za podium.

– Zawody w Krotoszynie były pierwszymi po przerwie zimowej, więc nie można dużej wagi przywiązywać do poszczególnych wyników – podsumował Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo. – Cieszy bardzo mocno obsadzona kategoria juniorska, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele pasjonujących walk. Kluczowym testem przed mistrzostwami Europy (w kwietniu w Krotoszynie – przyp. red.) będzie Puchar Polski w Strzelcach Opolskich w marcu. To wtedy zobaczymy, jak zawodnicy przepracowali zimowy okres – stwierdził D. Rozum.