Towarzystwo Atletyczne Rozum

Samson na drugim miejscu

2015-11-14
W Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek w Sumo. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci UKS Samson Kobylin, którzy uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, zostając tym samym wicemistrzami kraju.

Drużynę z Kobylina reprezentowało 16 zawodników. Na uwagę zasługuje postawa szczególnie czworga z nich – Krzysztofa Lorka, Aleksandry Małeckiej, Jakuba Kobusińskiego i Julii Jankowiak. Pierwszy z wymienionych wywalczył srebrny medal w kategorii 95 kg. Na drugim stopniu podium stanęła też Małecka, która rywalizowała w kat. 55 kg. Z kolei Kobusiński i Jankowiak zdobyli brązowe krążki w kategoriach – odpowiednio – 55 kg i 45 kg.

W klasyfikacji generalnej Samson zgromadził 43 punkty, które liczone były we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. – Mnie, jako trenera, bardzo cieszy fakt, że owocem ciężkich całorocznych przygotowań są znakomite wyniki. Uważam, że jest to potwierdzenie odpowiedniego procesu treningowego, a zajęcie drugiego miejsca dowodzi, że obraliśmy dobry kierunek rozwoju klubu – oznajmił Mirosław Flak, trener Samsona.