Towarzystwo Atletyczne Rozum

Pucharowe zdobycze

2012-10-01
Sumocy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn wywalczyli 14 medali podczas Grand Prix Mazowsza i Pucharu Polski. Na najwyższym stopniu podium w gronie seniorek stanęła Olimpia Robakowska.

Zawody odbywały się 21 i 22 września w Warszawie. W pierwszej kolejności rywalizowały dzieci. Krotoszynianie zgarnęli pięć krążków, a na pudle meldowali się: Filip Twardowski (złoto, kat. +28 kg), Kamil Stachowiak (złoto, 34 kg), Konrad Bitner (srebro, 40 kg), Bartłomiej Nowaczyk (złoto, 55 kg) i Michał Fabianowski (srebro, 55 kg).

W gronie kadetów po najcenniejszy laur sięgnął walczący w kategorii 55 kg Adrian Bitner. Trzeci w wadze 75 kg był Bartłomiej Nowaczyk.

W rywalizacji młodzieżowców w swoich drabinkach triumfowali Olimpia Robakowska (75 kg) i Patryk Konrady (70 kg), za którego plecami uplasował się Marek Durak. Srebrny medal zawisł na szyi Michała Blechy (85 kg), a z brązem wracał do domu Piotr Łuczak (60 kg).

Najważniejsze były rzecz jasna starcia seniorów. W wadze 80 kg bezkonkurencyjna była Robakowska. Z kolei Blecha zdobył swoje drugie srebro, walcząc w swojej koronnej kategorii.