Towarzystwo Atletyczne Rozum

Puchar Europy w Sumo za nami

2017-06-26
3 medale zdobyli przedstawiciele naszego Klubu na Pucharze Europy w Sumo, który został rozegrany w Krotoszynie.

Zawodnicy 9 państw wzięli udział w zawodach rozegranych w randze Pucharu Europy, które odbyły się gościnnych murach krotoszyńskiej hali sportowo – widowiskowej. Atmosfera była wspaniała, sumocy dali świetny popis swoich umiejętności, a imprezie sportowej towarzyszył festyn „Powitanie lata na sportowo”. Trofeum w przedziale wagowym do 80 kg zgarnęła niekwestionowana królowa tej kategorii – nasza zawodniczka Olimpia Robakowska, która to z kolei w kategorii open sięgnęła po brąz. Czarnym koniem Pucharu Europy okazała się nasza 19-letnia Aleksandra Rozum, która niczym przecinak wygrywała ze swoimi rywalkami i to właśnie Ona wyszła także zwycięsko z pierwszego starcia z doświadczoną i utytułowaną zawodniczką – aktualną Mistrzynią Europy – Magdaleną Macios. Poległa dopiero wtedy, gdy spotkała się z Macios w finale. Po zaciętej walce Ola wywalczyła srebrny medal w kategorii -65 kg.

Po więcej fotek, zapraszamy do galerii zdjęć.