Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Prezes odpowiada za europejskie finanse

2012-06-21
Mistrzostwom Europy w Łucku towarzyszył kongres europejskich władz. Szef TAR-u i Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum ponownie został wybrany wiceprezydentem do spraw finansowych.

Władze Europejskiej Federacji Sumo spotkały się w Łucku, by dokonać wyborów na kolejną kadencję. Po raz kolejny doceniono założyciela TAR-u Dariusza Rozuma, który nadal piastować będzie funkcję wiceprezydenta do spraw finansowych.

– Jestem zaszczycony nominacją. O czym świadczy wynik głosowania, działacze z wielu krajów są zadowoleni z dotychczasowej pracy federacji – zakomunikował D. Rozum.

Na stanowisku prezesa europejskiego związku pozostał Sergei Korobko.
– To dobry wybór – skwitował Rozum, który odniósł się także do poziomu organizacji ME na Ukrainie. – Czempionat był zorganizowany perfekcyjnie. Gościliśmy sporą liczbę dziennikarzy, z przedstawicielami japońskiej telewizji na czele. Zauważyłem też, że Ukraińcy nie rozbierają starych hal produkcyjnych, w których urządzają centra rozrywki. Na 20 tys. m2 mieściło się kilka boisk do sportów halowych czy tor gokartowy. Spory utarg mieli również restauratorzy. Myślę, że podobne rozwiązania moglibyśmy przenieść na polskie realia – stwierdza Rozum.

 

 

Daniel Borski