Towarzystwo Atletyczne Rozum

Ponownie ustrzelili „dwudziestkę”!

2012-03-26
Drugi tegoroczny start w Pucharze Polski i kolejnych niemal 20 zdobytych medali – to weekendowy dorobek TAR podczas imprezy w Strzelcach Opolskich. Dodać należy, że nasz team udał się na zawody w osłabionym składzie.

Kilka tygodni temu na obiektach naszego klubu odbyły się premierowe zmagania w tym roku. Drugi przystanek w rywalizacji pucharowej stanowiły Strzelce Opolskie, do których nie udali się kontuzjowany Mateusz Konieczny oraz Wojciech Poczta i Marcin Rozum. Ich brak mógł sprawić, że medalowa zdobycz TAR będzie mniejsza niż podczas poprzedniej imprezy. Ci, którzy wybrali się na Opolszczyznę spisali się jednak lepiej niż można się było spodziewać, sięgając po 19 krążków – czyli o jeden mniej niż miało to miejsce w Krotoszynie.

Po raz kolejny są dominację potwierdzili Aron Rozum i Patryk Konrady. Pierwszy z nich w rywalizacji seniorskiej zdobył dwa złote medale! Konrady wygrał swoją koronną konkurencję, a do swego dorobku dorzucił brąz w starciach ze znacznie cięższymi od siebie zapaśnikami.

Wśród juniorów znakomicie spisał się Michał Blecha, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu pudła. Swoją drabinkę zdominowali także Eryk Gola oraz Kamil Nowaczyk.

TAR po raz kolejny zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej seniorów (11 medali: 3-2-6). Z kolei nasza młodzież zajęła w „generalce” drugą lokatę (8: 4-1-3).