Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Paczków i Poczta z Brązowym Krzyżem Zasługi

2012-10-02
Marek Paczków i Wojciech Poczta zostali uhonorowani Brązowym Krzyżem Zasługi. Trenera i zawodnika Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn dekorował wojewoda Piotr Florek.

Uroczystość odbyła się w minioną środę w Urzędzie Marszałkowskim. Podczas ceremonii różnorodne wyróżnienia odbierało blisko 50 osób. Trener Marek Paczków otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju sumo w Polsce oraz za znakomite osiągnięcia w pracy szkoleniowej. – Jako jedyny dostałem nagrodę z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego – mówi Paczków. – Jest to dla mnie wielka sprawa, gdyż nieczęsto otrzymuje się odznaczenia od najwyższych władz państwowych. To wyróżnienie personalne, ale przede wszystkim sukces polskiego sumo. To kolejny dowód na to, że przestaliśmy być anonimowi. Bym mógł odebrać BKZ, potrzeba było pracy wielu ludzi. Dziękuję prezesowi Polskiego Związku Sumo Dariuszowi Rozumowi, jak również sekretarzowi związku Andrzejowi Wojdzie oraz samym zawodnikom. Bez nich nie miałbym szans na takie wyróżnienie. Ja ich trenuję, ale na dohyo są zdani tylko na siebie.

Podczas gali Brązowe Krzyże Zasługi odebrali także Wojciech Poczta (były zawodnik TAR-u) oraz reprezentująca Mieszko Gorzów Wlkp. Sylwia Krzemień. Oboje zostali docenieni za znakomite wyniki sportowe.