Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Ostatnie szlify przed Mistrzostwami Świata

2010-10-11
Już podczas najbliższego weekendu w Warszawie odbędą się długo wyczekiwane Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Sumo. W niedzielę zakończyło się ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski.

Szesnastoosobowa kadra zawodnicza od 1 do 10 października trenowała na obiektach Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Pod czujnym okiem trenerów Marka Paczkowa i Marka Koniecznego reprezentanci ćwiczyli dwukrotnie w ciągu dnia. O szczegółach przygotowań mówi Paczków. – Wcześniej odbywały się obozy oraz konsultacje. Obecnie, zakończyliśmy właśnie końcowy etap przygotowań do najważniejszej tegorocznej imprezy. Teraz przed sumokami kilkadziesiąt godzin wolnego. Wszystko po to, by zregenerować siły i odpowiednio nastawić się mentalnie. Przez ostatnie dziesięć dni pracowaliśmy głównie nad taktyką walki, a także elementami motorycznymi. Szybkość i dynamika, jaką dysponują zawodnicy napawa optymizmem. Forma jest zadowalająca i mam nadzieję, że w stolicy będziemy osiągać korzystne rezultaty.

Poza trenerami reprezentacji, którzy na co dzień związani są z naszym Klubem, do Warszawy uda się czwórka sumoków TAR-u: Natalia Talarczyk, Wojciech Poczta, Aron Rozum i Marcin Rozum.