Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Nasi zawodnicy w Estonii

Nasi zawodnicy w Estonii
2015-07-24
Reprezentacja polskich sumoków z bardzo dobrej strony zaprezentowała się na Estońskich Igrzyskach Kuressaare. Czwórka krotoszyńskich zawodników wywalczyła wszystkie tytuły na międzynarodowych zawodach.

Ekipa z Krotoszyna przebywała w Estonii od 6 do 12 lipca. – Ten wyjazd traktowany był głównie w kategoriach szkoleniowych. Możliwość odcięcia się od codziennych spraw oraz ciekawi sparingpartnerzy dawały szansę lepszego przygotowania się do zbliżającego się wielkimi krokami Poland Open w Krotoszynie – wyjaśnia Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.

W Kuressaare krotoszynianie trenowali z profesjonalnym zawodnikiem sumo – Baruto Kaito. – Zajęcia z mistrzem były dla naszych reprezentantów ciekawym doświadczeniem. Mam nadzieję, że zaprocentuje to w ich przyszłych startach – mówi D. Rozum.

Zwieńczeniem tygodnia treningów były Estońskie Igrzyska. Wszyscy krotoszyńscy zawodnicy spisali się bardzo dobrze – Aleksandra Rozum w kat. 65 kg, Olimpia Robakowska w kat. 80 kg, Mateusz Konieczny w kat. 85 kg i Aron Rozum w kat. 115 kg.

W czasie wyjazdu nie zabrakło także akcentów turystycznych. Nasi reprezentanci zwiedzili miejscowość Rakvere, a wracając do Krotoszyna, mieli postój na Litwie, gdzie w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej wzięli udział w mszy św.

źródło: www.glokalna.pl