Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Najlepszy turniej w historii!

Najlepszy turniej w historii!
2011-10-06
Z Markiem Paczków, trenerem reprezentacji Polski w sumo i szkoleniowcem zawodników TAR-u Krotoszyn, o zbliżających się Poland Open rozmawia Daniel Borski.

marek_paczkow2

Dlaczego najbliższe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski będą najatrakcyjniejszymi
w historii?

Nie wiem czy będą to najmocniej obsadzone zawody w historii światowego bądź europejskiego sumo, ale z pewnością tegoroczny Poland Open zapowiada się najatrakcyjniej spośród wszystkich imprez, które kiedykolwiek zorganizowano w Polsce. W każdej z kategorii mają wystartować mistrzowie świata lub Europy. Swój przyjazd do Krotoszyna awizowało dziesięć najlepszych – nie licząc Japończyków – federacji. Emocji i walk stojących na bardzo wysokim poziomie z pewnością nie zabraknie.

Którzy z zawodników Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn mogą pokusić się
o zdobycie medalu?

Oczywiście o podium powinna być się trójka, która w swoich kategoriach od dawna należy do światowej czołówki. Mam na myśli Wojtka Pocztę, Arona Rozuma i Marcina Rozuma. Wszyscy są w niezłej dyspozycji i mogą stanąć na podium. Trzeba jednak pamiętać, że o jakikolwiek krążek będzie niezwykle ciężko. Uważam, że na niespodziankę stać młodego Patryka Konrady, który w dalszym ciągu czyni systematyczne postępy. Jestem przekonany, że
o naszym mistrzu Europy usłyszymy jeszcze wiele razy.

Czy postawa w Poland Open będzie miała znaczenie dla kształtu reprezentacji?

Z pewnością będę obserwować wszystkich kadrowiczów oraz tych, którzy pukają do drzwi reprezentacji. Ten, kto wypadnie dobrze, będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na rok 2012. Niestety, z powodu napiętej sytuacji politycznej w Egipcie oraz trzęsienia ziemi w Japonii, w tym roku nie odbędą się mistrzostwa świata. Stąd też, udział w Poland Open, dla zawodników z każdego kraju, stanowi priorytet.