Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

ME w Krotoszynie! Rozum na czele europejskiej federacji!

ME w Krotoszynie! Rozum na czele europejskiej federacji!
2015-11-13
Jak poinformował Dariusz Rozum, Mistrzostwa Europy w Sumo odbędą się w Krotoszynie. - Na Zarządzie Europejskiej Federacji Sumo pozytywnie zaopiniowano nasz wniosek o organizację kontynentalnego czempionatu – powiedział z dumą prezes Polskiego Związku Sumo.

ak poinformował Dariusz Rozum, Mistrzostwa Europy w Sumo odbędą się w Krotoszynie. – Na Zarządzie Europejskiej Federacji Sumo pozytywnie zaopiniowano nasz wniosek o organizację kontynentalnego czempionatu – powiedział z dumą prezes Polskiego Związku Sumo.

 

Mistrzostwa Europy w naszym mieście odbędą się w dniach 20-24 kwietnia 2016 roku. Na tym jednak nie koniec dobrych  informacji. Oto bowiem okazuje się, że do tego czasu Europejską Federacją Sumo będzie kierował Dariusz Rozum, gdyż dotychczasowy prezydent został odwołany.

Wszystko to działo się podczas niedawnych mistrzostw Starego Kontynentu młodzików i kadetów w estońskim Rakvere (o tym, jak wypadli tam nasi zawodnicy, przeczytacie już wkrótce). – Chciałbym, żeby europejskie sumo lepiej funkcjonowało – przyznał D. Rozum, dodając, iż będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta europejskiej federacji w wyborach, które przeprowadzone zostaną właśnie w trakcie mistrzostw w Krotoszynie, w kwietniu przyszłego roku.

 

źródło: www.glokalna.pl