Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Marcin z brązem – wybory władz w przyszłym roku

2011-11-22
W miniony weekend zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn uczestniczyli w klubowym Pucharze Europy. Nasi sumocy zajęli szóstą lokatę.

Do Moskwy, gdzie odbywał się czempionat udało się dwóch zawodników oraz prezes Polskiego Związku Sumo i szef TAR Dariusz Rozum.

Na dohyo o medale drużynowego Pucharu Europy walczyli Aron Rozum i Marcin Rozum. Obaj byli wspierani przez jednego z Rosjan, który jednak przegrał wszystkie swoje walki. Ostatecznie, w gronie kilkunastu ekip okrojony team z Krotoszyna został sklasyfikowany na wysokiej szóstej pozycji.

Po zmaganiach drużynowych przeprowadzono turniej indywidualny wszechwag. Z powodzeniem uczestniczył w nim Marcin Rozum, który stanął na najniższym stopniu podium.
Ostatnim akcentem wyprawy do stolicy Rosji było posiedzenie zarządu Europejskiej Federacji Sumo. Jej wiceprezydent Dariusz Rozum zdradził nam najważniejszy szczegół kongresu. – Wstępnie planowano wybory nowych władz – powiedział. – Ostatecznie jednak przełożono je na maj przyszłego roku (odbędą się w Budapeszcie – przyp. red.). – Dla zawodników start był bardzo ważny z punktu widzenia szkoleniowego. W turniejach rosyjskich uczestniczą najlepsi zawodnicy na świecie.

 

 

 
Daniel Borski