Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Liczne medale juniorów

2012-11-12
Z 14 medalami wrócili z Pucharu Polski Dzieci, Młodzików i Kadetów sumocy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Trener Marek Konieczny uważa, że kilku zawodników otrzyma szansę walki w przyszłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Najwięcej krążków krotoszynianie zgarnęli w gronie najmłodszych adeptów sumo. Złoto zawisło na szyjach: Aleksandry Ziętek (70), Jakuba Hekierta (28 kg), Filipa Twardowskiego (34), Piotra Krajewskiego (38), Kamila Stachowiaka (39) i Michała Fabianowskiego (85). Z kolei z brązowych zdobyczy cieszyć się mogli walczący w wadze do 50 kg Dawid Szymczak i Aleks Fedorowicz.

Szymczak powtórzył swój wyczyn także w gronie młodzików, gdzie na podium stanęli również Ziętek (brąz) i Bartłomiej Nowaczyk (75, srebro). Piątą lokatę w kat. do 50 kg zajął Konrad Bitner.

Kadeci TAR-u postarali się o cztery laury. Drugą pozycję w wadze do 65 kg zajęła Martyna Ziętek. Wśród chłopców ważących maksymalnie 65 kg srebro zgarnął Nikodem Liniarski. Na najniższy stopień podium wskoczył także Adrian Bitner (55). W jego drabince piąty był Mateusz Sielski, a siódmy Adam Krajewski. Natomiast Nowaczyk uplasował się na piątym miejscu w wadze do 75 kg.

Start ocenił dla nas trener Marek Konieczny. – Jestem zbudowany liczbą medali. Podobnie było podczas poprzednich zawodów pucharowych, więc widać pewną powtarzalność – powiedział. – Liczę, że forma jeszcze pójdzie w górę. Trenujemy ciężko i myślę, że kilkoro zawodników weźmie udział w warszawskich ME. Na tę chwilę najbliżej powołania są Kuba Hekiert, Piotrek Krajewski, Bartek Nowaczyk, Adrian Bitner i Ola Ziętek.

 

 

 

Daniel Borski