Towarzystwo Atletyczne Rozum

Krotoszynianie zdominowali zawody

2013-10-12
W Falenicy odbyły się zawody dzieci i młodzieży w sumo, organizowane w ramach Grand Prix Mazowsza i dzielnicy Wawer. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tej imprezy zajęło Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn.

W szranki stanęli zawodnicy z ośmiu klubów. Krotoszynianie przez dwa dni walk na dohyo zanotowali wiele dobrych rezultatów i w końcowej klasyfikacji lepsi od nich byli tylko gospodarze – UKS Fuks Warszawa.

Zawody rozpoczęli najmłodsi adepci sumo. W kategorii roczników 2003-2004 do 30 kg pierwsze miejsce zajął Jakub Hekiert, a trzecie przypadło Krzysztofowi Bobrowskiemu. Brązowy medal w tym przedziale wiekowym zdobył również Gabriel Szydłowski, walczący w kat. +60kg. Nieco gorzej powiodło się Kacprowi Wiatrakowi, który ukończył zmagania na piątej pozycji w kat. 40kg. Trzech kolejnych zawodników rywalizowało w grupie 50kg. Piotr Krajewski zajął w niej drugą lokatę, Oskar Kmiecik był trzeci, a Filip Swędrowski – piąty. W tym roczniku walczył też Hubert Dolata, zajmując drugie miejsce w kategorii 55kg. Z kolei Adrian Bitner zdobył brąz w kat. open.

Po walkach najmłodszych na dohyo zameldowały się kolejne grupy. Rozpoczęli młodzicy 1999-2000. W tej kat. wiekowej TAR zdobył dwa srebra i jeden brąz za sprawą Filipa Twardowskiego (35kg), Konrada Bitnera (50kg) i Aleksandry Ziętek (+65kg). Dobre wyniki osiągali również starsi zawodnicy. Martyna Ziętek w kategoriach 70kg i 75kg była druga. W cięższej grupie równych sobie nie miała Olimpia Robakowska, pewnie pokonując wszystkie rywalki.

Czołowymi lokatami podzielili się panowie ważący 60kg. Adrian Bitner zajął pierwsze miejsce, a Piotr Łuczak drugie w grupie młodzieżowców. Z dobrej strony pokazali się także Mateusz Konieczny – trzecia lokata w kat. 70kg – oraz Aron Rozum, który wygrał w kat. seniorów do 85kg.