Towarzystwo Atletyczne Rozum

Jedenaście krążków podczas MME!

2013-06-18
Świetne wieści napłynęły z Łucka, gdzie na dohyo rywalizowała europejska śmietanka młodych sumoków. Przedstawiciele Samsona Kobylin i Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn stawali na pudle aż jedenaście razy.

Reprezentacja Polski udała się na Ukrainę w bardzo licznym składzie. – Cała delegacja liczyła grubo ponad 50 osób – mówi prezes Polskiego Związku Sumo, Dariusz Rozum. – Rywalizacja toczona była w czterech kategoriach młodzieżowych. Swoje umiejętności prezentowały dzieci, a także kadeci młodsi, kadeci i juniorzy.

W najmłodszej grupie wiekowej brązowy krążek wywalczył dla Polski Marcel Konarczak. Krotoszynianin rywalizował w kategorii do 60 kg.

Jego wyczyn – tyle że w zmaganiach czternastolatków – skopiował klubowy kolega Konrad Bitner (45 kg). Po medal z brązu sięgnęła również Wiktoria Ostój (+65 kg). Piątą lokatę w kategorii 55 kg zajął Dawid Szymczak, natomiast Michał Fabianowski (+70 kg) ukończył turniej na miejscu dziewiątym.

Srebrną zdobycz przywiózł do domu Sebastian Alcer. Zapaśnik rodem z Kobylina uplasował się na drugim miejscu pośród kadetów, których waga nie przekracza 95 kg. Z kolei laur z brązowego kruszcu zawisł na szyi Aleksandry Rozum (55 kg).

Ekipa z Kobylina miała powody do radości także podczas walk juniorów. Na trzecim stopniu pudła stawali Mateusz Kandzierski (80 kg) i Piotr Polny (90 kg).

Kadeci oraz juniorzy zmagali się także w turniejach drużynowych. Zarówno w kategorii U’16, jak i U’18 biało-czerwoni wywalczyli po dwa krążki. Kadeci zgarnęli srebro i brąz, z kolei ich starsi koledzy mogli fetować dwie trzecie lokaty.

Ogółem polska reprezentacja zdobyła na Ukrainie 58 medali! – To kolejne potwierdzenie, że trend, który obraliśmy, jest właściwy – cieszy się prezes Rozum. – Właściwe szkolenie dzieci i młodzieży to dla nas priorytet. Turniej dostarczył nam wielu emocji oraz dał sporą ilość materiału do analizy. Jestem dumny z zawodników.