Towarzystwo Atletyczne Rozum

Grad medali na PE w Erd!

2020-01-12
14 medali wywalczyli zawodnicy TAR na Pucharze Europy w węgierskiem Erd.

Pierwszym startem w 2020 roku był udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier, które zostały rozegrane w randze Pucharu Europy, w gościnnych murach hali sportowej
w miejscowości Erd – niedaleko Budapesztu w dniach 10 – 12 stycznia 2020 roku. Mimo faktu, iż kategorie wagowe były silnie obsadzone Aleksandra Rozum zajęła III miejsce w kat. – 65 kg seniorek. W zawodach ze względu na kontuzję nie wziął udziału Aron Rozum i Mateusz Konieczny, ale należy podkreślić, że kolejne pokolenie spisało się na medal(e). Kacper Mikołajczyk w kategoriach seniorskich nie stanął na podium, ale w grupie wiekowej U21 sięgnął po złoto w kat. + 115 kg, podobnie jak w U18 również wywalczył I miejsce w kat. + 100 kg. Zuzanna Krystek w grupie U21 zdobyła srebro w kat. + 80 kg i open, a w grupie U18 zajęła III miejsce w kat. + 75 kg. Lena Andrzejak zarówno wśród zawodniczek do 21, jak i do 18 roku życia wywalczyła srebro w swojej kategorii – 65 kg. Mikołaj Mrowiński triumfował na na najwyższym stopniu „pudła” w kat. – 85 kg (U21) i zajął III miejsce w kat. – 80 kg (U18). Kacper Wiatrak sięgnął po srebro w kat. – 70 kg (U18), a Gabriel Szydłowski w kat. – 100 kg wywalczył brąz zarówno w grupie zawodników do 21, jak i do 18 roku życia.