Towarzystwo Atletyczne Rozum

Genialne starty i kolejne medale EURO!

2011-05-10
Po ośmiu medalach mistrzostw Europy zdobytych przez najmłodszych zawodników naszego Klubu, z Warny dotarły kolejne kapitalne wieści. Podczas zmagań młodzieżowców i seniorów krotoszynianie pięciokrotnie wdrapywali się na pudło!

Zaczynamy od prezentacji dokonań zawodników, którzy nie ukończyli 21 roku życia. Bez wątpienia największą gwiazdą był Patryk Konrady. Nasz bardzo perspektywiczny zawodnik stał się objawieniem czempionatu zdobywając złoty medal w kategorii do 70 kilogramów! – Gdy Patryk wchodził na podium trudno było opanować emocje – przyznaje prezes Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn Dariusz Rozum. – Wszystkich moim zawodników, zwłaszcza tych młodych, traktuję niemal jak własne dzieci, stąd chwila wielkiego wzruszenia.

Równie wielkie brawa należą się złotej drużynie młodzieżowców. O jej sile stanowił Aron Rozum, którego dzielnie wspierali Martin Alcer (Samson Kobylin) i Michał Luto (FUKS Falenica Warszawa). – Sukces jest tym cenniejszy, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż w finale nasz team wygrał z niepokonanymi dotąd Rosjanami – cieszy się szef polskiej ekipy.

W rywalizacji indywidualnej na podium nie udało się wskoczyć Aronowi Rozumowi (85 kg) oraz Sebastianowi Bernatowi (115 kg). Aron ukończył zmagania na piątym, a Sebastian na siódmym miejscu.

W najszerzej komentowanych zmaganiach seniorów zawodnicy Marka Paczkowa i Marka Koniecznego również spisywali się wyśmienicie. Srebro indywidualnie wywalczył Wojciech Poczta, który startował w swojej koronnej wadze do 115 kg. Wojtek, wespół z Marcinem Rozumem i Jackiem Jaraczem (Śląsk Wrocław) sięgnął także po srebro w zmaganiach drużynowych. – Krążek w „drużynówce” bardzo cieszy – komentuje trener Paczków. – Była nawet szansa na złoto, ale medal srebrny to również spory sukces. Dobrze, że po słabszych startach indywidualnych odnalazł się Marcin Rozum, który wygrywał kluczowe walki.

A skoro mowa o Marcinie Rozumie, krotoszynianin zakończył turniej indywidualny (+115 kg) na siódmej pozycji.

Swoje wielkie chwile przeżywał w weekend Aron Rozum. Po triumfie w „drużynówce” młodzieżowców, nasz zawodnik stanął na podium w seniorskim gronie. – Brązowy krążek Arona w kategorii do 85 kg jest niezwykle istotny i cenny – kontynuuje Paczków. – Waga, w jakiej startuje od dawna uchodzi za najtrudniejszą, ponieważ czołówka jest bardzo szeroka.

Łącznie, Biało-Czerwona reprezentacja wróciła z Bułgarii z 74 medalami, co jest rekordowym wynikiem! Składamy wielkie gratulacje całej polskiej ekipie!