Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Drugie igrzyska sumo

Drugie igrzyska sumo
2015-11-23
W hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkól nr 3 w Krotoszynie odbyła się II edycja Igrzysk Sumo Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Prawie 300 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów sprawdziło swoje umiejętności na dohyo.

Organizatorami zawodów były Ministerstwo Sportu i Turystyki, Towarzystwo Atletyczne Rozum, Polski Związek Sumo oraz Zespół Szkół nr 3 w Krotoszynie. Młodzi sportowcy zostali podzieleni na 50 kategorii wagowych oraz wiekowych. –To już drugie Igrzyska Sumo Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Obserwując występy młodych adeptów sumo, już można zauważyć progres w walkach. Chciałbym, aby z roku na rok impreza zyskiwała na randze i w przyszłości objęła większy obszar niż powiat krotoszyński – stwierdza Dariusz Rozum, prezes PZS.

W klasyfikacji generalnej szkół najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie, która w nagrodę otrzymała wysokiej jakości kino domowe. Na drugim stopniu podium uplasowała się SP w Kobylinie, za co nagrodzono ją ekspresem do kawy. Trzecia pozycja przypadła SP nr 8 w Krotoszynie, która dostała wentylator. Nagrody dla szkół ufundowała firma A.T.

Igrzyska mogły się odbyć dzięki pomocy sponsorów. A byli nimi: Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Krotoszynie, sieć sklepów Dino, firma Domak Nieruchomości, Grzegorz Brykczyński oraz Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki.

Dziękuję wszystkim osobom za pomoc w organizacji tej imprezy – mówi D. Rozum. – W szczególności chcę wyróżnić panią dyrektor Sławomirę Kalak, Bartosza Kosiarskiego oraz nauczycieli ZS nr 3. Dzięki takim turniejom hasło “Krotoszyn stolicą polskiego sumo” znajduje pełne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Serdeczne podziękowania należą się także burmistrzowi Krotoszyna Franciszkowi Marszałkowi i radnym miejskim, którzy swoimi ostatnimi decyzjami w kwestii współpracy z Japończykami udowodnili, że zależy im na rozwoju sumo. Jestem natomiast zawiedziony, że w niektórych szkołach blokowany był dostęp do igrzysk. Mam nadzieję, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca – oznajmia prezes PZS.

zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

źródło: www.glokalna.pl