Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Czternastka wybrańców!

2010-09-09
Poznaliśmy zawodników Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn, którzy wystąpią w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Poland Open 2010. Na dohyo zaprezentuje się aż czternastu wychowanków naszego Klubu.

Oczywiście zdecydowana większość naszych zawodników ma szansę stanąć na podium. W kontekście niedalekiej walki w mistrzostwach świata, wyniki osiągnięte w Kobylinie nie będą najważniejsze. – Znam zdanie trenerów i w pełni je popieram – komentuje prezes PZS i TAR-u Dariusz Rozum. – Reprezentacja kraju jest w cyklu przygotowawczym do mistrzostw świata. Kadrowicze muszą przejść odpowiednią próbę w starciach z wysokiej klasy zawodnikami. Walki turniejowe to coś zupełnie innego niż zwykłe sparingi podczas treningów. Myślę, że start w Poland Open zaprocentuje podczas światowego czempionatu.

Zapytany o liczbę medali, o jaką mogą postarać się TAR-owcy podczas Poland Open, prezes odpowiada. – Oczywiście każde miejsce na „pudle” będzie odebrane bardzo pozytywnie. W końcu na dohyo wychodzi się po to, by wygrywać. Jeszcze raz jednak podkreślę, że nasi sumocy muszą przejść próbę generalną i stoczyć jak najwięcej pojedynków.

12 września w Kobylinie rywalizować będzie jedna kobieta oraz trzynastu reprezentujących TAR mężczyzn. Oto kadra TAR-u na najbliższą imprezę:

KOBIETY

Kategoria 80 kilogramów
Natalia Talarczyk

MĘŻCZYŹNI

Kat. 70 kg

Mateusz Hekiert
Mateusz Konieczny
Patryk Konrady

Kat. 85 kg

Michał Blecha
Tomasz Łuczak
Aron Rozum
Kewin Rozum

Kat. 100 kg
Sebastian Bernat

Kat. 115 kg

Janusz Cegła
Wojciech Poczta

Kat. +115 kg

Karol Cegła
Adam Marszałek
Marcin Rozum

Kat. open

Janusz Cegła
Karol Cegła
Adam Marszałek
Wojciech Poczta
Marcin Rozum