Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Chcemy utrzymać obecny poziom

2011-01-20
Czy kolejne lata będą dla naszego Klubu równie tłuste i obfitujące w sukcesy jak poprzednie sezony? U progu nowej kadencji prezes Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn Dariusz Rozum oznajmił, iż w najbliższych miesiącach władze będą dalej kroczyć wytyczonym wcześniej szlakiem.

W ubiegłym roku zawodnicy TAR-u zdobyli niezliczoną liczbę medali. Mowa jednak nie tylko o sukcesach na arenie krajowej. Nasi sumocy ponownie stawali na podium podczas największych i najbardziej prestiżowych imprez – mistrzostw Europy i świata.

Prezes Rozum jest świadom znaczenia Klubu na sportowej mapie Polski i Europy. – Choć w zasadzie nie prowadzimy sekcji kobiet, zostaliśmy najlepszym teamem w kraju – przyznaje z zadowoleniem. – Mimo, iż poziom bardzo się wyrównuje, a w walkach o główne laury liczy się coraz więcej drużyn chcemy nadal być na piedestale.

Szanse ku temu są spore, bo przecież w TAR-ze pracuje dwóch znakomitych szkoleniowców. Markowie Paczków i Konieczny prowadzą przecież reprezentację Polski. – I to nasz wielki atut – stwierdza prezes. – Wiele klubów podpatruje metody prowadzenia zajęć przez naszych trenerów. W pewnym sensie, może to nawet obrócić się przeciw TAR-owi. Konkurencja w kraju będzie jeszcze większa, ale celem nadrzędnym jest dobro i rozwój polskiego sumo.

Zapytany o cele na najbliższe lata szef TAR-u odpowiada. – Pewnie kiedyś skończy się czas stałej progresji. Nie można przecież rokrocznie bić kolejnych rekordów w zakresie zdobywania medali na ważnych turniejach. Będziemy jednak robić wszystko, by utrzymać i jednocześnie podnosić obecnie prezentowany poziom. Powoli, ale z powodzeniem, grupę seniorów szturmują nasi młodzi wychowankowie. Są to poukładani i chcący ciężko pracować zawodnicy, którzy powinni gwarantować medale w najważniejszej grupie wiekowej.

A co ze sprawami pozasportowymi? – Tutaj także mamy się czym pochwalić – uśmiecha się D. Rozum. – Potrafimy generować zyski, co niekoniecznie udaje się innym sportowym stowarzyszeniom. Jestem przekonany, że po poszerzeniu zarządu organizacja oraz finanse klubu zyskają jeszcze bardziej. Spoglądamy w przyszłość z wielkim optymizmem.

 

Daniel Borski