Towarzystwo Atletyczne Rozum

Aron ze złotem

2014-03-12
Aron Rozum zdobył w estońskim Vinni tytuł międzynarodowego mistrza tego kraju w sumo. Krotoszyński sumoka, wygrywając finałową walkę z norweskim zawodnikiem, okazał się najlepszy w kategorii do 85 kilogramów.

Wraz z Aronem z bardzo dobrej strony pokazali się pozostali polscy kadrowicze. Andrzej Mazurek, reprezentujący Mieszko Gorzów Wielkopolski, zwyciężył w kategorii do 115 kg. Z kolei Bartłomiej Strus (Marysin Warszawa) był najlepszy w grupie open.

Polacy jeszcze dwukrotnie stawali na podium. Druga w kat. do 72 kg była Olimpia Robakowska (TAR Krotoszyn), a jej klubowy kolega Sebastian Bernat zajął trzecie miejsce w kat. do 100 kg. – Sumo jest bardzo trudną dyscypliną. Chwila nieuwagi decyduje o końcowym rezultacie. Dlatego uzyskane w Estonii wyniki cieszą i pokazują, że dzięki ciężkiej pracy na treningach można dużo osiągnąć – podsumował prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum.

• Baltazar

Aron, dla Ciebie będą musieli dobudować kolejny stopień na podium jak tak dalej pójdzie 😉 Graty!