Towarzystwo Atletyczne Rozum

Siedem pucharowych medali!

2011-09-26
Po wielu tygodniach przerwy doczekaliśmy się pierwszego w drugiej połowie bieżącego roku występ zawodników TAR-u. Nasi sumocy zdobyli siedem medali podczas Pucharu Polski Seniorów i Juniorów!

Zmagania odbywały się 23 i 24 września w Warszawie. Trenerzy Marek Paczków i Marek Konieczny zdecydowali, że w imprezie nie wezmą udziału czołowi zawodnicy, dla których priorytet będą stanowić bardziej prestiżowe turnieje. W ekipie, która udała się do stolicy nie zabrakło jednak utytułowanych zawodników. W autokarze znaleźli się choćby Michał Blecha czy Patryk Konrady.

Obu przyćmił jednak walczący w juniorskiej kategorii do 60 kg Marek Durak, który stanął na najwyższym stopniu podium. Dwaj wspomniani wcześniej zawodnicy musieli zadowolić się srebrnymi i brązowymi zdobyczami. Blecha był drugi wśród juniorów (80 kg) oraz trzeci w gronie seniorów (85), gdzie drugą lokatę zajął Konrady (85).

Dwukrotnie na miejscu medalowym meldował się Kamil Nowaczyk plasując się na trzecich miejscach w turnieju juniorów i seniorów (70 kg). W drugiej z kategorii Nowaczyk podzielił się brązem z Mateuszem Hekiertem.

Rywalizację poza czołową trójką ukończyli Jan Czubak, Daniel Konarczak (obaj juniorzy, 70) oraz Michał Drańczarek (seniorzy, 85). Wszystkich sklasyfikowano na piątych lokatach.

W klasyfikacji drużynowej juniorów TAR zajął czwartą pozycję. Zwyciężyli sportowcy UKS Lubzina. Najlepszą ekipą seniorską może poszczycić się warszawski Fuks. TAR zajął miejsce siódme.

Poza turniejem pucharowym, zorganizowano również zmagania dzieci. W kategorii do 60 kg równych sobie nie miał Bartłomiej Nowaczyk. Z kolei Dawid Szymczak (48) ukończył zmagania na miejscu dziewiątym.