Towarzystwo Atletyczne Rozum

19 medali Polaków na Mistrzostwach Europy w Sumo!

2016-04-23
Drugi dzień Mistrzostw Europy w Sumo przyniósł polskim reprezentantom kolejne miejsca na podium!

W sobotę w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie Polacy zdobyli 19 krążków! Wśród medalistów oczywiście nie zabrakło przedstawicieli TA Rozum Krotoszyn oraz UKS Samsona Kobylin.

W sobotę do walk przystąpili młodzieżowcy do 23. roku życia. Tego dnia sumocy z powiatu krotoszyńskiego trzykrotnie stawali na trzecim stopniu podium. Aleksandra Rozum drugi dzień z rzędu skończyła zmagania z brązowym medalem. Tym razem w kategorii U-23 dziewcząt ważących 60 kg. Na tej samej pozycji uplasował się Jan Czubak. Zawodnik TA Rozum rywalizował w kategorii 92 kg. Mikołaj Małecki z Samsona był trzeci w kategorii 100 kg.

Jestem bardzo zadowolony ze swoich podopiecznych. Można powiedzieć, że plan na ME wykonaliśmy już z nawiązką. Łącznie przez dwa dni zawodnicy Samsona zdobyli siedem medali, co jest powodem do dumy – podkreślił Mirosław Flak, trener kobylinian.