Towarzystwo Atletyczne Rozum

Znakomity początek European Sumo Championships 2011!

2011-04-07
W piątek rozpoczęły się starcia w turnieju, którego stawką są medale mistrzostw Europy. Na pierwszy „ogień” poszli najmłodsi zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. Nasi młodzicy, kadeci i juniorzy spisali się świetnie zdobywając aż osiem medali!

W Warnie toczą się zmagania we wszystkich kategoriach wiekowych. Piątek był dniem poświęconym trzem najmłodszym grupom. Ekipa Marków Paczkowa i Koniecznego wspaniale rozpoczęła rywalizację.

Już w grupie młodzików TAR-owcy sięgnęli po dwa krążki. Do finału w kategorii do 45 kilogramów dotarła Aleksandra Rozum, która zajęła ostatecznie drugą pozycję. Medal brązowy zdobył z kolei walczący w wadze do 60 kg Bartłomiej Nowaczyk.

Pośród kadetów bardzo dobrze poczynali sobie Marek Durak (55 kg) i Gracjan Matyla (65 kg). Obaj krotoszynianie stanęli na najniższym stopniu podium.

Cztery medale wywalczone w pierwszej części dnia sprawiły, że apetyt na kolejne zdobycze rósł w polskiej kadrze z każdą kolejną walką. Podczas popołudniowej sesji – tym razem w turnieju juniorów – nasz team mógł cieszyć się z kolejnych czterech laurów. Srebro zgarnął walczący w kategorii do 80 kg Michał Blecha, za plecami którego sklasyfikowano Kewina Rozuma. W wadze do 60 kg trzeci był Eryk Gola, a dorobek pierwszego dnia mistrzostw zamknął brązowy medal Natalii Talarczyk, będącej ważnym ogniwem drużynowej reprezentacji dziewcząt.

Nasi kadrowicze zdobyli osiem medali, lecz na pochwały zasłużyła cała młoda reprezentacja. W piątek Polacy wywalczyli bowiem aż 49 medali!

Wkrótce info z kolejnej części bułgarskiego czempionatu, jak również zdjęcia i filmy z mistrzostw.