Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Z nadziejami na sukces

2010-10-12
Trzy dni pozostały do pierwszych potyczek podczas Mistrzostw Świata w Sumo. O aspiracjach Polaków rozmawialiśmy z prezesem Polskiego Związku Sumo oraz Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn Dariuszem Rozumem i trenerem reprezentacji Markiem Paczkowem.

Oczywiście prezes Rozum liczy na dobre występy Biało-Czerwonych. – Wiemy, że turniej będzie bardzo mocno obsadzony, ale poprzeczkę należy zawieszać wysoko – mówił krótko przed wyjazdem do Warszawy, gdzie odbędzie się światowy czempionat. – Szanse na medal mają Jagoda Jochaniak i Natalia Brzykcy oraz Wojciech Poczta i męska drużyna seniorów. Arom Rozum także może pretendować do walki o najwyższą stawkę, ale w jego przypadku piąta lokata będzie dobrym wynikiem. Z zawodników zrzeszonych w klubach mających swą siedzibę poza powiatem krotoszyńskim liczyć powinni się Sylwia Krzemień oraz doświadczony Jacek Jaracz. Cztery medale byłyby wielkim sukcesem.

Trener Paczków również ma wysokie aspiracje, ale pamięta o randze imprezy. – O cztery „krążki” będzie bardzo trudno. Pamiętajmy, że rokrocznie przybywa klubów oraz zawodników, a co za tym idzie poziom sportowy podnosi się bardzo szybko. Ewentualne dwie medalowe zdobycze również należałoby ocenić bardzo pozytywnie. Myślę, że będący w znakomitej dyspozycji Poczta będzie walczyć o najwyższe cele. Przy dobrym losowaniu również A. Rozum i Jochaniak mogą zajść bardzo daleko. Także Andrzej Mazurek, Marcin Rozum, Bartosz Struss czy Justyna Murgała są w stanie sprawić miłą niespodziankę.