Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wywalczyli dziesięć miejsc na podium

2015-04-17
Rośnie forma zawodników sumo z powiatu krotoszyńskiego. W zawodach Pucharu Polski w Strzelcach Opolskich reprezentanci TAR Krotoszyn i UKS Samson Kobylin wywalczyli dziesięć miejsc na podium.

Puchar Polski w sumo to cykl zawodów dla juniorów i seniorów, w których zdobywa się punkty niezbędne do otrzymania kwalifikacji na mistrzostwa Europy. Drugim warunkiem uczestnictwa w czempionacie Europy jest co najmniej srebro mistrzostw Polski. Wyniki reprezentantów powiatu krotoszyńskiego napawają optymizmem. Miłym zaskoczeniem jest powrót do wysokiej dyspozycji Mateusza Koniecznego, który po długiej przerwie zwyciężył ponownie w kategorii do 70 kg. Jeszcze dłuższą, bo półtoraroczną, przerwę, spowodowaną kontuzją, miał Marcin Rozum. Ale wrócił z przytupem. – Mój najmłodszy brat wrócił głodny walki i w cuglach wygrał kategorię powyżej 115 kg i open – mówi Dariusz Rozum, prezes PZS i TAR. Bezkonkurencyjni byli w swoich kategoriach czołowi reprezentanci TAR-u i faworyci – Olimpia Robakowska (do 80 kg) i Aron Rozum (do 92 kg).

W tej kategorii trzeci był Sebastian Alcer. Piątymi miejscami (85 kg) musieli się zadowolić – Patryk Swora i Jan Czubak. Natomiast Martyna Ziętek w kategorii seniorek do 70 kg zdobyła brąz. W tej samej wadze jako juniorka była piąta. – Wystąpiła też w kategorii junior +70 kg i wywalczyła tam trzecią lokatę – mówi Dariusz Rozum. Jej siostra Ola była w tej kategorii piąta. Niepocieszona trzecim miejscem była juniorka Aleksandra Rozum (60 kg), która pechowo przegrała walkę półfinałową. Piąta w tej samej wadze była Aleksandra Bzodek. Drugim juniorem w wadze do 90 kg był Bartosz Wojciechowski. Wśród najcięższych juniorów (+100 kg) brąz zdobył Michał Fabianowski. – Były to bardzo dobre zawody, jeśli chodzi o poziom rywalizacji sportowej. Zwłaszcza w męskich kategoriach było wiele zaciętości i determinacji. Widać rosnącą formę u zawodników aspirujących do udziału w zbliżających się Mistrzostwach Europy – mówi Dariusz Rozum. O medale mistrzostw Starego Kontynentu zawodnicy powalczą na Litwie w dniach 8 – 10 maja. Aby tam wystąpić, trzeba wcześniej wywalczyć miejsce na podium Mistrzostw Polski. Te odbędą się w Warszawie 18 i 19 kwietnia.