Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wywalczyć jak najwięcej nominacji na Hongkong

2012-02-15
W roku 2012 sumoków Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn czeka więcej wyzwań niż w poprzednich dwunastu miesiącach. O planach startowych oraz celach na nowy sezon rozmawialiśmy z prezesem TAR Dariuszem Rozumem.

W ciągu najbliższych 11 miesięcy TAR-owcy wezmą udział w wielu ważnych imprezach. – Zapowiada się ciężki sezon, w którym nasi zawodnicy będą uczestniczyć w ponad 20 prestiżowych turniejach – rozpoczął Dariusz Rozum.

Inauguracyjne zawody odbędą się na obiektach TAR. W ostatni weekend lutego najlepsi polscy zawodnicy będą rywalizować o medale w Pucharze Polski Seniorów i Juniorów. – Podobnej rangi zmagań będzie sporo więc nie sądzę, aby każdy „stanął na głowie”, by zdobyć złoto – przyznał prezes. – Niemniej, każde tego typu starcie to znakomita okazja do załapania się do kadry narodowej. Aspirujący do niej zapaśnicy muszą wykazać się wysoką formą, ponieważ trener Marek Paczków bardzo uważnie śledzi poczynania na krajowej arenie. Odpuścić nie mogą także „pewniacy”, gdyż mniej utytułowani sportowcy naciskają czołówkę.

Kluczowymi wg Rozuma imprezami będą w tym roku mistrzostwa świata i Europy oraz Poland Open. Walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski tym razem odbędzie się we wrześniu w Ostrowie Wielkopolskim i będzie jedną z ostatnich szans, by znaleźć się w kadrze, która miesiąc później uda się do Hongkongu. Właśnie tam przeprowadzone zostaną MŚ. O celach sportowych na nadchodzący okres D. Rozum powiedział. – Najpierw będziemy przygotowywać się do węgierskich mistrzostw Europy. Jest zbyt wcześnie, by wypowiadać się o aspiracjach medalowych. Krotoszyńscy zawodnicy mają wywalczyć jak najwięcej nominacji do Budapesztu. Poland Open znów zapowiada się kapitalnie. Zawodnicy TAR oraz reprezentacji kraju po raz kolejny będą mogli spróbować swych sił z absolutną światową czołówką. Będzie to niezwykle cenne doświadczenie przed eskapadą do Hongkongu. Już teraz mogę powiedzieć, że na mistrzostwa świata desygnujemy jedynie tych, którzy będą mieli realne szanse na zdobycie medalu.

Jako, że w bieżącym roku TAR świętuje jubileusz 10-lecia istnienia, Rozum zapowiada kilka niespodzianek. – Na razie nie zdradzę szczegółów – oznajmił tajemniczo. – Trwają prace nad kilkoma projektami. Myślę, że obfitującą w wiele sukcesów dekadę trzeba uczcić w odpowiedni sposób.

 

 

Daniel Borski