Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wspaniały występ w Łucku!

2012-06-22
Na Ukrainie przeprowadzono Mistrzostwa Europy w Sumo. Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn ponownie odegrali główne role. Ich łupem padło 12 medali!

Trzydniowe zawody – toczone we wszystkich kategoriach wiekowych – zorganizowano w Łucku. Jak zwykle lwią część reprezentacji stanowili zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego.

Polacy stawali na podium w każdej grupie wiekowej. Najcenniejsze były, rzecz jasna, krążki wywalczone w rywalizacji seniorskiej. Konto naszych sportowców wzbogaciło się o pięć zdobyczy.- Oczywiście zawsze może być lepiej, ale jestem usatysfakcjonowany tym, co osiągnęliśmy – zauważa Dariusz Rozum, wiceprezydent Europejskiej Federacji Sumo i prezes Polskiego Związku Sumo.
– Zdobyć medal w seniorach to spory wyczyn. W każdej kategorii do pokonania było bowiem po dwóch Rosjan, Azerów czy Ukraińców. Blok wschodni tradycyjnie był bardzo mocny. Na tle innych Polaków wyróżniłbym Mateusza Koniecznego. Jest po poważnej kontuzji, a dotarł do finału. Jego walki były przepiękne. Zaprezentował sumo na światowym poziomie. Pochwalić mogę też Arona Rozuma. Choć przegrał pierwszą walkę, poradził sobie na dalszym etapie i sięgnął po brąz. To jego trzeci medal w karierze. Na uwagę zasługuje także występ debiutującej w imprezie tej rangi Olimpii Robakowskiej.

Seniorzy
2.Mateusz Konieczny (70kg)
3.Aron Rozum (85kg)
3.Polska (Aron Rozum, Marcin Rozum)
3.Olimpia Robakowska (70kg)
3.Polska (Olimpia Robakowska)

Młodzieżowcy
2.Olimpia Robakowska (70kg)
3.Polska (Olimpia Robakowska)

Juniorzy
3.Marek Durak (60kg)
3.Jan Czubak (70kg)

Młodzicy
3.Adrian Bitner (55kg)

Dzieci
3.Aleksandra Ziętek (+60kg)
3.Dawid Szymczak (-40kg)

 

 

Daniel Borski