Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wkrótce Poland Open 2010

Wkrótce Poland Open 2010
2010-08-26
Już 11 i 12 września odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sumo Poland Open 2010. Po raz pierwszy w historii impreza zawita do Kobylina.

poland-open-2010

Oczywiście Towarzystwo Atletyczne Rozum Krotoszyn jest jednym z głównych organizatorów turnieju, który rokrocznie gromadzi sporą widownię. Poza naszym Klubem, imprezę wspierają: Polski Związek Sumo, Urząd Miejski w Krotoszynie, Gmina Kobylin, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Marszałkowski.

Poza reprezentacją Polski, w której znajdzie się spora grupa podopiecznych Marka Koniecznego udział w turnieju zapowiedziały federacje Ukrainy i Indii. – Cieszy mnie przyjazd Hindusów, bowiem nieczęsto zdarza się, by nasi sportowcy rywalizowali z tak egzotycznymi rywalami – awizuje prezes PZS i TAR-u Dariusz Rozum. – Być może w trakcie Poland Open dojdzie do oficjalnego meczu między Polską a Indiami. Wcześniejsze potyczki z Amerykanami, Mongołami czy Japończykami wzbudzały wiele emocji.

Zanim jednak sumocy pojawią się na dohyo, 11 września odbędzie się ważenie oraz przeprowadzone zostaną badania lekarskie. Następnie, w hotelu Krotosz uczestnicy spotkają się na konferencji technicznej, po czym oficjele, sędziowie i główni aktorzy zmagań zasiądą do uroczystej kolacji.

Niedzielę rozpocznie druga tura ważenia oraz badań. Od godziny 10:00 sumocy będą już rywalizować w nowootwartej kobylińskiej hali. – Jesteśmy dumni, iż Poland Open będzie pierwszą imprezą na nowym obiekcie – kontynuuje D. Rozum. – Dziękujemy burmistrzowi oraz miejscowym władzom samorządowym, że zechcieli nas gościć podczas premierowych zawodów.
Po pierwszej części walk eliminacyjnych, na godzinę 13:00 zaplanowano uroczyste otwarcie zawodów. Wtedy też rangę turnieju swoją obecnością uświetni minister Krystyna Łybacka oraz kilku obecnych parlamentarzystów. Krótko po ceremonii zapoczątkowane zostaną starcia w kategorii open kobiet i mężczyzn.

Największe emocji zaczną się późnym popołudniem. Od godziny 17:00 toczyć się będą walki finałowe. Imprezę zamknie dekoracja oraz bankiet. Podczas turnieju nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. Widzowie obejrzą pokazy kulturystyczne, muay tai oraz kendo.