Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Wielkie emocje w Ostrowie!

2012-09-07
Już jutro na ostrowskim rynku odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sumo POLAND OPEN 2012. Impreza zapowiada się szalenie atrakcyjnie.

W tegorocznych zawodach, które zostaną przeprowadzone na rynku w Ostrowie Wlkp., mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni w roku 1996 lub wcześniej. De facto członkowie ekip zameldują się w Wielkopolsce już dziś. Czynności związane z zakwaterowaniem rozpoczną się o godz. 16.00. 120 minut później na obiekcie naszego klubu zaplanowano ważenie oraz badania lekarskie, po czym przeprowadzona zostanie konferencja techniczna. Piątek zwieńczy uroczysta kolacja, którą zaplanowano na godz. 20.30 w hotelu Krotosz. W sobotni ranek dojdzie do drugiego pomiaru wagi sumoków. Następnie zawodnicy przeniosą się do Ostrowa, gdzie walki zainaugurowane zostaną o godz. 14.00.

Po eliminacjach dojdzie do otwarcia imprezy, na którą zjedzie wielu znamienitych gości. Warto nadmienić, że patronat nad zawodami objęli m.in. wojewoda wielkopolski Piotr Florek czy prezes PKOl. Andrzej Kraśnicki. W komitecie honorowym zasiadają choćby Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Jarosław Urbaniak – prezydent Ostrowa, i Dariusz Rozum – szef Polskiego Związku Sumo i TAR-u. Wśród oficjeli nie zabraknie wielu parlamentarzystów, m.in. Krystyny Łybackiej.

Zmagania o medale rozpoczną się krótko po godz. 18.00. Imprezę zakończy dekoracja najlepszych zapaśników oraz uroczysty bankiet. Oto jak tegoroczne mistrzostwa zapowiada D.Rozum. – Będą to jedne z najlepiej obsadzonych zawodów, jakie kiedykolwiek odbyły się w naszym kraju. Na dohyo zobaczymy wiele uznanych sław. W zasadzie w każdej kategorii powalczą medaliści mistrzostw świata i Europy. Jestem zadowolony ze współpracy z włodarzami Ostrowa, którym z góry dziękuję za pomoc. W zawodach tradycyjnie wystartują zawodnicy TAR-u. W gronie kobiet o miejsce na pudle powalczą Natalia Talarczyk i Olimpia Robakowska. Znacznie więcej walk stoczą ich klubowi koledzy. Na liście startowej widnieje bowiem aż trzynaście nazwisk: Marek Durak, Przemysław Ratajczyk, Jan Czubak, Mateusz Hekiert, Kamil Nowaczyk, Kewin Rozum, Patryk Konrady, Aron Rozum, Michał Blecha, Marcin Rozum, Sebastian Bernat, Szymon Swędrowski i Eryk Gola. Tych, którzy nie dotrą jutro na miejsce zmagań, zapraszamy do śledzenia relacji live, która rozpocznie się o godz. 14.00.

 

Daniel Borski