Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Udany występ na mistrzostwach Europy

Udany występ na mistrzostwach Europy
2014-09-24
Na Białorusi odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów, Kadetów i Młodzików w Sumo. Reprezentacja Polski jak zwykle wróciła do kraju z workiem medali. Aż osiem krążków zdobyli zawodnicy z naszego powiatu.

Polska reprezentacja zmagania rozpoczęła w piątek, 19 września, najpierw w kategoriach dzieci i młodzicy. Brązowy medal wywalczył Jakub Hekiert (TAR Krotoszyn), walczący w grupie dzieci do 30 kg. – Kuba jest największym pozytywem tego wyjazdu. W Krotoszynie trenuje od trzech lat i z każdym kolejnym treningiem widać u niego stałe postępy w rozwoju – komentuje trener kadry Marek Konieczny. W kat. do 35 kg na piątym miejscu uplasował się Kacper Wiatrak (TAR Krotoszyn).

W zmaganiach młodzików reprezentanci powiatu krotoszyńskiego zdobyli trzy krążki. W kat. 45 kg drugi był Filip Twardowski (TAR Krotoszyn), a trzecią lokatę zajął jego klubowy kolega – Piotr Krajewski. – Ci chłopcy w tym roku wywalczyli mistrzostwo Polski wśród młodzików. Swoją postawą na Białorusi potwierdzili duże umiejętności i nadzieje z nimi związane na przyszłość – stwierdza Konieczny. Z brązowym krążkiem do domu wrócił także Michał Fabianowski (TAR Krotoszyn), który walczył w kat. +70 kg.

W sobotę na dohyo pojawili się kadeci. W kat. 65 kg piąte miejsce zajął Adrian Bitner (TAR Krotoszyn). Na takiej samej pozycji zawody ukończyła Aleksandra Rozum (TAR Krotoszyn), która wspólnie z koleżankami wywalczyła brąz w drużynie.

Ostatniego dnia do rywalizacji przystąpili juniorzy. Aleksandra Rozum zajęła trzecią lokatę w kat. 55 kg, natomiast Sebastian Alcer (UKS Samson Kobylin) zdobył srebro w kat. 92 kg oraz brąz w drużynie. Opiekę nad grupą sprawowali trener Konieczny, prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum oraz wspierający tę dyscyplinę sportu – Dariusz Fabianowski.

(GRZELO)