Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Udane przetarcie w Świdwinie

2010-08-23
Nasi sumocy mają za sobą pierwszy start w nowym sezonie. Ze Świdwina, gdzie odbywał się Puchar Krajów Unii Europejskiej krotoszynianie wrócili z sześcioma medalami.

Rywalizacja odbywała się w miniony weekend. TAR wysłał na zawody sześcioosobową ekipę, w skład której weszli Michał Blecha, Mateusz Hekiert, Mateusz Konieczny, Patryk Konrady, Aron Rozum i Kewin Rozum. Choć turniej w Świdwinie nie był imprezą docelową, każdy z naszych reprezentantów udowodnił swoją przynależność do krajowej i europejskiej elity.
Wszyscy wymienieni zawodnicy stanęli na podium. Zawodnicy Marka Koniecznego wywalczyli trzy złote medale. M. Konieczny był najlepszy w zmaganiach młodzieżowców do 70 kilogramów. Jego rówieśnik A. Rozum triumfował w kategorii do 85 kg, natomiast junior K. Rozum był bezkonkurencyjny wśród zawodników ważących maksymalnie 80 kg. W tej samej kategorii drugie miejsce zajął Blecha.
Trzecie lokaty wywalczyli Hekiert (młodzieżowcy, do 70 kg) oraz Konrady (juniorzy, do 70 kg).

Prezes naszego Klubu Dariusz Rozum był zadowolony z występu, aczkolwiek wynik nie był dla niego sprawą najważniejszą. – Grunt, że chłopcy mogli znów rywalizować z silnymi zawodnikami. Każdy start przed warszawskimi mistrzostwami świata jest nieoceniony. Medale oczywiście cieszą, ale u zawodników widać było zmęczenie okresem przygotowawczym oraz większe niż zwykle rozluźnienie.