Towarzystwo Atletyczne Rozum

Trzy kluby, trzy medale

2013-03-30
W poprzedni weekend w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo. Dobrze zaprezentowali się Sebastian Alcer, Miłosz Całujek oraz Aleksandra Rozum, zdobywając medale – odpowiednio – złoty, srebrny i brązowy.

Mistrzostwa Polski zgromadziły w tym roku ponad 300 młodych sumoków z 36 klubów z całego kraju. Z naszego regionu do rywalizacji przystąpili reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn, Ceramika Krotoszyn oraz Samsona Kobylin. W grupie kobiet najlepiej spisała się Aleksandra Rozum. Przedstawicielka TAR-u zajęła trzecią pozycję w kategorii 55 kg, zdobywając tym samym brązowy medal.

Po zawodach kobiet do rywalizacji przystąpili panowie. W gronie zawodników ważących maksymalnie 55 kg najlepszy okazał się Sebastian Alcer (Samson), pokonując wszystkich przeciwników. Z kolei srebro w kategorii 85 kg wywalczył Miłosz Całujek (Ceramik Krotoszyn). Spośród ekip z naszego powiatu w rankingu drużynowym najwyżej sklasyfikowany został Samson – na 12. miejscu.