Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

To był nokaut!

2012-02-29
Gospodarze pierwszego w tym roku Pucharu Polski, sumocy TAR Krotoszyn zmietli z dohyo rywali zdobywając aż 20 medali! Gwiazdą imprezy był Aron Rozum, który w cuglach wygrał kategorie wagowe do 85 i 92 kilogramów.

Do zmagań odbywających się w hali TAR przystąpili najlepsi polscy seniorzy i juniorzy. W najbardziej prestiżowej grupie zdecydowany prym wiedli gospodarze dowodzeni przez Marków Paczków i Koniecznego. Krotoszynianie sięgnęli po 13 krążków, pięciokrotnie stawając na najwyższym stopniu podium. Złote medale zdobyli dwukrotnie Aron Rozum (kat. do 85 i 92 kg), wracający po kontuzji więzadła w kolanie Mateusz Konieczny (70), Marcin Rozum (+115) i Wojciech Poczta (open). – Wynik mówi sam za siebie – cieszył się prezes TAR oraz Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum. – Kadrowicze potwierdzili swoje umiejętności, a na szczególne słowa uznania zasłużyli Aron, który zmiótł wszystkich rywali oraz Mateusz, który po długotrwałej rehabilitacji od razu wskoczył na najwyższy poziom.

Co godne podkreślenia w klasyfikacji generalnej TAR-owcy zmiażdżyli oponentów. Drugi w klasyfikacji zespół Mieszka Gorzów sięgnął „zaledwie” po jedno złoto.

Wśród seniorów srebrne medale zdobyli Patryk Konrady (70) i Poczta (115). Trzeci stopień podium obsadzili natomiast Olimpia Robakowska (70), Jan Czubak (70), Konrady i Kewin Rozum (obaj 85), Sebastian Bernat (100) i M. Rozum (open).

TAR w klasyfikacji juniorskiej zgromadził 19 punktów i zaledwie liczbą złotych krążków ustąpił miejsca triumfującym zawodnikom lokalnego rywala Samsona Kobylin.

Oto nasi medaliści: złoto – Michał Blecha (80 i 90), srebro – Marek Durak (60), Gracjan Matyla (70), brąz – Eryk Gola i Przemysław Ratajczyk (obaj 60), Ratajczyk (70).

 

 

 

Daniel Borski