Towarzystwo Atletyczne Rozum

TAR z medalami!

2008-09-13
Kobylińska hala sportowa Pilawa była areną zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sumo. Oczywiście nie zabrakło sukcesów zawodników Towarzystwa Atletycznego Rozum.

Rywalizacja będąca jednocześnie kolejnym etapem wyłonienia kadry na mistrzostwa Europy stała na wysokim poziomie. Podczas dwudniowej imprezy panie rywalizowały w pięciu, a panowie w sześciu kategoriach wagowych. Uczestniczyć w turnieju mogli zawodnicy urodzeni w latach 1987-89. Wystąpić mogli również młodsi sumocy, ale wymagało to zgody lekarza.
Reprezentantki naszego powiatu ośmiokrotnie sięgały po medale. Tylko jeden z nich był jednak złoty. Zdobyła go Natalia Brzykcy z kobylińskiego Samsona, która triumfowała w kategorii powyżej 115 kilogramów. Kolejne miejsca w tej wadze zajęły jej klubowe koleżanki. Druga była Jolanta Klause, a trzecia Nina Walkowiak. Inna zawodniczka Samsona Martyna Radojewska wywalczyła srebro w kategorii do 60 kg, podobnie jak jej partnerka z teamu Joanna Noculak, która startowała w wadze do 65 kg. Nasze zawodniczki wywalczyły jeszcze trzy krążki w kategorii do 80 kg. Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Trawińska (Samson), a brązowe medale stały się udziałem Natalii Talarczyk (TAR) i Agnieszki Brzykcy (Samson).

Zdobycie siedmiu medali pozwoliło drużynie z Kobylina na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej turnieju dziewcząt. Dzięki dwóm złotym medalom najlepszym zespołem okazał się Sokół Lublin. Trzecią pozycję zajęła Rokita Brzeg Dolny, z kolei TAR sklasyfikowany został na piątym miejscu.
Wśród młodzieżowców dwukrotnie na najbardziej zaszczytnym miejscu oglądaliśmy naszych zawodników. Stefan Klejewski z Samsona był bezkonkurencyjny w wadze +115 kg, natomiast obecnie reprezentujący barwy Sumo Koluch Białystok pochodzący z Krotoszyna Krystian Paczków wygrał kategorię do 85 kg. Drugi w tej wadze był jego odwieczny rywal Aron Rozum (TAR), a trzeci stopień podium obsadził sumoka gospodarzy Mikołaj Bernat.
Zawodnicy Samsona zdobyli również dwa brązowe medale w wadze do 100 kg. Na trzecie lokaty zapracowali Łukasz Jarus oraz Martin Alcer.
Kobylinianie stawali na pudle jeszcze dwukrotnie. Drugi w kategorii do 75 kg był Sebastian Sawarzyński, a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Dworczak.
Ostatnim krążkiem, jakim poszczycić się mogą reprezentanci powiatu krotoszyńskiej jest brąz wywalczony przez sumitę TAR-u Mateusza Koniecznego, który był trzeci w kategorii do 65 kg.
W męskiej generalce najlepsi okazali się sportowcy Kolucha wyprzedzając zawodników Samsona, Syreny Gnojnice i TAR-u.