Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Sumocy TAR-u na piedestale

2010-04-23
W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo. Jak zwykle z sukcesami powrócili z nich reprezentanci krotoszyńskiego Towarzystwa Atletycznego Rozum. Przedstawiciele naszego powiatu wywalczyli jedenaście krążków.

Krajowy czempionat odbył się w dniach 23 i 24 kwietnia. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć krajowych liderów, TAR-u na czele. Podopieczni Marka Koniecznego przywieźli ze stolicy sześć medali.
Wśród młodych mężczyzn najcenniejszy medal zdobył Piotr Polny (+ 95 kg). Zawodnik Samsona Kobylin zdystansował drugiego w tym gronie przedstawiciela TAR-u Martina Mikołajczyka. Kolejne złoto dorzucił zawodnik Samsona Dawid Krzyżosiak startujący w wadze do 95 kilogramów. Z kolei srebrny medal zawisł na szyi krotoszynianina Jana Czubaka, który w gronie zawodników ważących maksymalnie 65 kg wyprzedził trzeciego w klasyfikacji Bartłomieja Ratajczyka. Dorobek medalowy naszych zawodników uzupełniają brązowe krążki, jakie w kategorii do 55 kg wywalczyli Marek Durak i Eryk Gola. Tę samą lokatę zajął również Michał Blecha (75 kg). Wszyscy trzej zawodnicy reprezentują barwy klubu z Krotoszyna.
Na wysokich, aczkolwiek nie dających medali miejscach, rywalizację ukończyło kilku innych zawodników naszego klubu. Piąte miejsca zajęli Kamil Nowaczyk, Przemysław Ratajczyk i Gracjan Matyla. Na miejscu siódmym uplasował się kolejny krotoszynianin Piotr Łuczak. W klasyfikacji klubowej dziewcząt zwyciężył zespół Pogoni Czartowczyk, a Samson znalazł się na drugim miejscu. W męskim gronie kobylinianie nie mieli równych sobie. TAR zakończył zmagania na miejscu szóstym.
O podsumowanie występu pokusił się trener Konieczny. – Największą niespodziankę sprawił Janek Czubak, który wypadł lepiej, niż można się było spodziewać. Dzięki temu występowi, w niedalekiej przyszłości może pukać do bram kadry narodowej. Warto zwrócić uwagę na poziom sportowy, który z roku na rok jest coraz wyższy. Ma to związek z coraz większym zainteresowaniem naszą dyscypliną. Rokrocznie przybywa klubów i co za tym idzie zawodników, co było bardzo widoczne podczas warszawskiej imprezy. Ze startu całej drużyny TAR-u można być zadowolonym.
Przy okazji, w Warszawie przeprowadzono także Mistrzostwa Dzieci Dzielnicy Wawer. Złote medale zdobyli następujący zawodnicy TAR-u: Aleksandra Rozum, Jakub Bukowski i Adrian Bitner. Na trzecim stopniu podium stawali ich szkolni koledzy: Konrad Bitner, Bartek Nowaczyk, Dawid Szymczak i Piotr Krajewski.