Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Przedszkolaki ponownie na dohyo

Przedszkolaki ponownie na dohyo
2014-05-07
W dniu dzisiejszym, po raz kolejny gościliśmy w naszym klubie, grupę dzieci z przedszkola nr 2 z Krotoszyna.

Podczas prawie dwugodzinnego spotkania, Prezes – Dariusz Rozum – opowiadał przedszkolakom o zasadach i historii sumo. Dzieci słuchały uważnie, co chwilę później pokazały na dohyo, walcząc najpierw z naszymi zawodnikami (Aronem Rozumem i Sebastianem Bernatem), a później między sobą. Walki przedszkolaków wyłoniły najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę dzisiejszego spotkania.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną galerią zdjęć dostępną – tutaj
Oraz do obejrzenia 30-minutowego filmu z walk naszych najmłodszych podopiecznych – tutaj

 • Basia

  Świetnie! Sport dla naszych dzieci to podstawa.

 • Igor12

  Ale czy nie sądzicie że to wpajanie przemocy dzieciom od najmłodszych lat nie jest trochę na wyrost? Rozumiem sport, ale od razu walki które wzbudzają agresję w dzieciach….

 • Artur

  Bez przesady jaka agresja?? Panie Igor12 wydaje mi się że albo nie ma Pan dzieci, albo nie wie jak sport wpływa na psychikę i wychowanie dziecka. Sztuki walki (w tym sumo) to również sport i na pewno nie wzbudza takiej agresji jak zawzięci rówieśnicy z podwórka, tylko uczy dyscypliny i opanowania.

 • Igor12

  Może Pan Panie Arturze ma zawziętych rówieśników z podwórka, ale nie oznacza to, że każdy. Nie jestem przeciwnikiem sportu i w tym sztuk walk, tylko twierdzę, że dzieci powinny zaczynać od sportów w których nie ma przemocy (basen, rower, bieganie, narty, etc.), a dopiero gdy wykształcą w sobie prawidłową zdolność rozpoznawania „dobra od zł”, mogą zacząć trenować sztuki walki. Nie jestem przeciwny tylko sceptyczny jeśli chodzi o wiek.

 • Martusia

  Widzę że zdania są podzielone… Powiem tylko kilka słów od siebie. Sumo zaczęłam trenować w wieku 6 lat i nie „zniszczyło” mi to w żaden sposób psychiki, a wręcz odwrotnie. To, że jestem dziewczyną nic nie zmienia, bo grono moich kolegów, również zaczynało w podobnym wieku i wszystko jest z nimi ok 🙂 Pozdrawiam i życzę sukcesów przedszkolakom! 🙂

 • Katarzyna

  Panie Igorze, proponuję zbastować, bo trochę wieje tu przesadą 🙂 To, że Pan Julian skąpi kasy na sport w naszym mieście, a Pan Dario w każdy możliwy sposób próbuje ten sport poszerzać, nie oznacza to, że sport „proponowany” przez Pana D. musi uaktywniać w naszych dzieciach wzmożoną agresję… Widzę tu pewien podtekst w Pana wypowiedzi, ale pozostawię to bez komentarza. Pozdrawiam 🙂