Towarzystwo Atletyczne Rozum

Pierwsze medale naszych zawodników na Mistrzostwach Europy w Sumo!

2016-04-22
W piątek rozpoczęły się w Krotoszynie Mistrzostwa Europy w Sumo.

Już pierwszego dnia podczas rywalizacji juniorów oraz młodzieżowców przedstawiciele TA Rozum Krotoszyn oraz UKS Samson Kobylin stawali na podium! Wśród medalistów znaleźli się Bartosz Wojciechowski, Martyna Ziętek, Aleksandra Rozum, Piotr Polny i Mikołaj Małecki.

ME odbywają się w hali widowiskowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie. Łącznie przez trzy dni na dohyo zaprezentuje się ponad 400 miłośników tej dyscypliny sportu. Najlepsi w danej kategorii zapewnią sobie możliwość startu w World Games 2017 we Wrocławiu.

Jako pierwsza brązowy medal, w kontrowersyjnych okolicznościach, wywalczyła Aleksandra Rozum. Krotoszyńśka zawodniczka przez błędną decyzję sędziów nie miała możliwości walczyć o złoto i musiała zadowolić się jedynie brązowym krążkiem w kategorii 60 kg. Ten sam kolor medalu wywalczył w kategorii 100 kg Mikołaj Małecki. Srebro do domu zabrała Martyna Ziętek w kategorii U-21 – 80 kg. Trzecie miejsce w grupie panów ważących 92 kg wywalczył Piotr Polny. Ten sam zawodnik wywalczył także brąz w drużynie U-21.

Natomiast najlepiej poszło Bartoszowi Wojciechowskiemu. Zawodnik Samsona w kategorii U-18 ważących 90 kg wywalczył złoto. Natomiast walcząc w drużynie zajął drugie miejsce. Kolejna dawka informacji z ME w Krotoszynie już w sobotę. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć z imprezy.