Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Otrzymali Srebrne Krzyże Zasługi

Otrzymali Srebrne Krzyże Zasługi
2014-12-14
W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie w sprawie nadania odznaczeń państwowych Mirosławowi Flakowi, Dariuszowi Rozumowi i Aronowi Rozumowi. Każdy z tej trójki otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu. Jak wiadomo, propagowaną przez nich dyscypliną sportu jest sumo.

Odznaczenia nadane zostały na wniosek Ministra Sportu i Turystyki. Krzyż Zasługi ustanowiony został na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku. Ma na celu podkreślenie działań dla kraju lub obywateli, które przynoszą korzyść dla państwa. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Występuje w trzech stopniach: Złoty, Brązowy i Srebrny, ponadto są także Krzyż Zasługi za Dzielność i trzy klasy Krzyża Zasługi z Mieczami. W Polsce Srebrne Krzyże Zasługi w latach 1992-2009 otrzymały 84 642 osoby.

Tym razem w ten sposób uhonorowano kobylińskiego nauczyciela i trenera Mirosława Flaka, wicemistrza świata w sumo Arona Rozuma oraz prezesa Polskiego Związku Sumo Dariusza Rozuma. – Bardzo się cieszę, że minister dostrzegł, jak przez ostatnie lata rozwinęło się w Polsce sumo. Każde odznaczenie jest motywacją do jeszcze większej pracy dla dalszego rozwoju tej dyscypliny. Mobilizuje to do tworzenia kolejnych, większych projektów z myślą o przyszłości, nie tylko dla siebie, ale również dla młodego pokolenia – oznajmia Dariusz Rozum.

źródło: www.glokalna.pl